Свято 27 лютого в Україні: традиції та прикмети

Іменини Георгій, Ісаакій, Кирило, Костянтин, Михайло, Рафаїл, Федір

Свято 27 лютого в Україні: традиції та прикмети
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

27 лютого відзначається День Кирила (День пам’яті святого рівноапостольного Кирила, учителя Словенського). 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, святий рівноапостольний Кирило і старший брат його Мефодій народилися в Македонії, в місті Солуні. Святий Кирило отримав хорошу освіту, з 14-річного віку виховуючись з сином імператора.

Loading...

Юнак рано прийняв сан пресвітера. Після повернення до Константинополя був бібліотекарем соборної церкви і викладачем філософії. Святий Кирило з успіхом вів дебати з єретиками, іконоборцями і з магометанами. Прагнучи до самоти, він віддалився на гору Олімп до свого старшого брата Мефодія, але самотність його тривала  недовго.

У 857 році обидва брати були послані імператором Михайлом у місіонерську подорож для проповіді християнства у хозар. По дорозі вони зупинялися в Херсоні і знайшли там мощі священномученика Климента, Папи Римського. Прибувши до хозар, святі брати розмовляли з ними про християнську віру.

У 862 році почалося головна справа святих братів. На прохання князя Ростислава імператор послав їх до Моравії для проповіді християнства на слов’янській мові. Святі Кирило і Мефодій склали слов’янську азбуку і переклали слов’янською мовою Євангеліє, Апостол, Псалтир і багато богослужбові книги. Також вони вели Богослужіння на слов’янській мові.

Ворожіння на Масляну: як правильно  ворожити на млинцях

Кирило Весновказівник (за народним календарем)

Наші предки цього дня судили про весну. Якщо вона виявлялася хорошою, це віщувало міцні морози.

Також у цей день відзначається:

  • Міжнародний день полярного ведмедя
  • Всесвітній день неурядових організацій
  • Ніч Рагаіб у мусульман
  • Бернський карнавал
 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...