7 років окупації Криму: з півострова продовжують тікати переселенці, назрівають “водні бунти”

7 років окупації Криму: з півострова продовжують тікати переселенці, назрівають “водні бунти”
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Рівно 7 років тому окупанти підняли російський прапор над будівлею Верховної ради в Криму. Після цього був закритий в’їзд з боку материкової України. 26 лютого офіційно визнано Днем кримського опору російській окупації.

У 2014 році ці дні відзначилися мітингами прихильників Росії, заявити про свою позицію прийшло чимало і проукраїнські налаштованих кримчан. Цей протест став останнім масовим опором звичайних громадян в Криму.

Loading...

“26 лютого 7 років тому я був на тому мітингу зі своїм родичем, – розповів ” Сегодня “київський переселенець з Криму Ерфан Кудусов. – Розійшлися всі тоді в надії, що тодішня українська влада, військові і спецслужби зроблять все для захисту Криму. В ті дні ми, як громадськість, не дали потрапити до Верховної ради проросійськи налаштованим депутатам. І тоді, і зараз ми вважаємо, що свій громадський обов’язок ми виконали в повній мірі. Але вже 27 лютого ми дізналися, що Крим захоплений диверсійними групами без розпізнавальних знаків. Ми вважали себе зрадженими. І зрадили з двох боків – з боку офіційного Києва і з боку правоохоронних органів, спецслужб України. Останні тоді сприяли захопленню Криму”.

Кудусов каже, що за 7 років в Криму назрів ряд проблем: з півострова час від часу виїжджають переселенці, гостро стоїть проблема води:

“Я приведу приклад Ялти, де до окупації ніколи з цим проблем не було. Сьогодні в Ялті вода подається по три години вранці і по три – ввечері. З 6 до 9 і з 18 до 21. Також стало відомо, що в Масандрі була ліквідована станція водоперекачкі, а ділянка продана в приватні руки. Місцеві жителі бунтують, але нічого зробити не можуть. У Судаку вода привізна. Якість бажає кращого. Стабільно забезпечується водою лише Сімферополь і Севастополь – там, де є військові бази. Для себе води окупанти не шкодують”.

Один з жителів Євпаторії, який влітку планує здати своє житло в оренду, скаржиться, що зарплати залишаються кримськими, а ціни давно – московські:

“Особливо подорожчали алкоголь, сигарети. Стосовно прогнозу на курортний сезон, то багато хто хоче, щоб через карантин були закриті кордони. Тоді всі відпочиваючі полетять не в Єгипет, а в Крим”.

Напередодні віце-спікер Державної думи Російської Федерації Петро Толстой на зимовій сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ заявив, що окупований Крим і Севастополь ніколи не повернуться до складу України.

Росія продовжує активно стягувати в окупований Крим своїх військовослужбовців, озброєння і техніку.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...