Що буде з курсом долара і євро в березні: експерти розповіли, чого очікувати

Що буде з курсом долара і євро в березні: експерти розповіли, чого очікувати
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

Курс долара і євро в березні в Україні може впасти. Так, орієнтовний діапазон за курсом долара на горизонті одного місяця становить 27,75-28,75 гривень/долар.

Loading...

Таку думку озвучив експерт Дмитро Чурін, передає РБК.

“Сезонне зміцнення гривні в лютому і березні часто пов’язано з надлишком пропозиції валюти на ринку на тлі того, що аграрний сектор країни готується до посівної кампанії і, відповідно, активно продає валюту для закупівлі насіння і палива. На наш погляд, через те що вже зафіксовано процес прискорення інфляції в Україні, курс гривні може почати просідати по відношенню до долара і євро”, – пояснив експерт.

А аналітик Тарас Котович зазначив, що ринок балансувався без Нацбанку, у зв’язку з декількома причинами.

На це, серед іншого, впливали низькі обсяги податкових платежів, через що бізнесу не потрібно було продавати багато валюти. Крім того, впливу на ринок чинили вже звичні обсяги інвестицій в ОВДП з боку нерезидентів, збільшення енергетичного імпорту (через що ріс попит на валюту), а також новини про завершення місії МВФ без перегляду програми.

Нагадаємо, в законі про державний бюджет України на 2021 рік закладено середньорічний обмінний курс на рівні 29,1 гривень за долар. Прогнозний курс на кінець 2021 року становить 28,8 гривень за долар.

Як ми вже розповідали раніше, Україна повинна виплатити 5,8 млрд доларів за зовнішніми боргами протягом 2021 року.

А також, в Україні змінили правила продажу валюти, зокрема, надали українцям можливість продавати долари в терміналах, проводити раніше заборонені операції з обміну валюти.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...