Українцям у 3 рази завищують суми в платіжках за газ: як не оплачувати «температурні коефіцієнти»

Українцям у 3 рази завищують суми в платіжках за газ: як не оплачувати «температурні коефіцієнти»
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Українці суттєво переплачують за газ через так звані «температурні коефіцієнти».

Loading...

На те, що проблема з додатковими нарахуваннями за попередні періоди (з жовтня 2018 року по грудень 2020 включно) нікуди не зникла, звертає увагу ГазПравда.

Автор матеріалу зазначає, українці не тільки не розуміють, за що їм нараховували додаткові обсяги понад два роки, частина споживачів виявляє, що їм ці додаткові обсяги налічували три рази.

“І все це під видом «приведення до стандартних умов». Перший раз – у тарифі на розподіл, другий раз – на цей же обсяг в оплаті за сам газ. А втретє «температурні коефіцієнти» нараховувалися автоматично самими газовими лічильниками, які мають термокомпенсацію або так зване «директивне приведення» до стандартних умов. Тобто такі лічильники самі врахували коефіцієнти в наявних показниках і споживач їх сплатив. Але облгази все одно застосовували завищені коефіцієнти до показань таких лічильників”, – йдеться в матеріалі.

Щоб не переплачувати, потрібно перевірити, чи встановлений у вас лічильник з термокомпенсацією або «директивним приведенням» до стандартних умов. Якщо так – ви маєте право вимагати від облгазів компенсації переплат.

Як це зробити?

  • Якщо на лічильнику є ось такі позначки (див. Фото нижче), виділені червоним – «Тб = 0 ° С» або «Тб = 15 ° С», або у типорозміру є буква «Т», то ви власник такого лічильника.
  • Якщо виявите, що у вас такий лічильник, перевірте свій особистий кабінет на сайті облгазу. Там повинна бути десь такий запис «Лічильник з елементами температурної компенсації» або подібний.
  • Якщо не знайдете такого напису, а побачите іншу, наприклад «В опалювальному приміщенні на відстані не більше 0,5 м від входу газопроводу», «В опалювальному приміщенні на відстані більше 0,5 м і менше 1,5 м від входу газопроводу», «Поза приміщення на відстані менше 1 м від виходу газопроводу», «Поза приміщення на відстані більше 1 м від виходу газопроводу” або подібне, – зверніться до облгазу і вимагайте коригування обсягу споживання, а відповідно і у постачальника зменшення плати за газ.

Нагадаємо, «Нафтогаз» встановив ціну на газ для населення в березні на рівні 6,86 грн за кубометр з урахуванням ПДВ, але без транспортування. Такою ж була вартість блакитного палива в лютому.

Міністерство енергетики хоче ввести обмежену націнку на газ , а також знизити різницю між розмірами абонентської плати в різних регіонах.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...