Тарифи на комуналку і нові ціни на залізничні квитки: що зміниться з 1 березня

Тарифи на комуналку і нові ціни на залізничні квитки: що зміниться з 1 березня
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

У березні не підвищуватимуть тарифи на комуналку, бо уряд заморозив ціни до кінця опалювального сезону, але заплановано підвищення цін на залізничні квитки.

Про те, що зміниться з 1 березня,йдеться в матеріалі “РБК-Україна”.

Loading...

Тарифи на газ з 1 березня

Кабінет міністрів в січні обмежив ціни на газ для населення. Протягом лютого-березня 2021 року ціна встановлена на рівні 6,99 гривень за кубометр.

При цьому деякі постачальники газу встановили більш низький тариф. Зокрема, “Нафтогаз” продає газ населенню за ціною 6,86 гривень за кубометр в січні-березні.

Тарифи на тепло

До кінця опалювального сезону тарифи на централізоване постачання теплової енергії та постачання гарячої води мінятися не будуть – “Нафтогаз”, органи державної влади та Асоціація міст України підписали відповідний Меморандум про взаєморозуміння.

До 30 вересня 2021 року “Нафтогаз” надає виробникам тепла відстрочку платежу на різницю між ринковою і граничною ціною газу, фактично закладеною в тариф. Після цього сторони повинні знайти джерела для компенсації цієї різниці.

Тарифи на електроенергію

До кінця березня діятимуть тарифи, встановлені з січня 2021 року. З початку року скасовано пільговий тариф на перші 100 кВт на рівні 90 копійок за 1 кВт. Для населення діє єдиний тариф 1,68 грн / кВт.

При цьому частини населення підвищення тарифу буде компенсовано. Це стосується півмільйона українців, у яких встановлено електроопалення. Компенсація в розмірі 1,4 млрд гривень буде надходити на рахунки постачальників електроенергії.

Субсидії

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що витрати з державного бюджету на субсидії в січні 2021 року зросли на 1 млрд гривень. За місяць було виплачено 7,6 млрд гривень. Всього в держбюджеті на 2021 рік видатки на виплату житлових субсидій передбачено в сумі 36,6 млрд гривень, що на 1,5% менше, ніж у 2020 році.

Ціни на залізничні квитки

Вартість залізничних квитків в Україні зросте на 2% вже з 1 березня 2021 року. Потім квитки дорожчатимуть щомісяця до кінця року. За рік вартість квитків підвищиться на 22%

Як повідомляв раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, Україна має намір від’єднатися від електричної мережі з Білоруссю і Росією і стати частиною європейської мережі вже до кінця 2023 року.

Доплати пенсіонерам 75-80 років почнуть виплачувати не з 1 липня, а тільки з 1 жовтня 2021 року. Розмір компенсації складе 400 гривень.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...