У центрі Одеси обвалилася частина пам’ятки архітектури: перші кадри з місця НП

У центрі Одеси обвалилася частина пам’ятки архітектури: перші кадри з місця НП
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

В ніч на 1 березня в Одесі обвалилася частина пам’ятника архітектури на Ніжинській, 16 – прибутковий будинок Стрітенської церкви 1879 року побудови.

Про це повідомила Думська.

Loading...

Видання нагадує, що в суботу бічну стінку цієї будівлі прошила велика тріщина, після чого мешканців квартир в цьому флігелі відселили.

«Відселяти людей. Поки що вони роз’їжджаються до своїх родичів, а з понеділка місто буде шукати тимчасове житло тим, хто матиме в цьому потребу. Фахівці будівельної академії і організації, яка має ліцензію на проведення подібних робіт, займаються оглядом тріщини. Оцінка стану будинку, стійкості пошкодженої стіни і подальшої долі флігеля буде дана через кілька днів », – говорив напередодні заступник директора департаменту міського господарства Віталій Цуркан.

За словами Цуркана, тріщина там була і раніше, але набагато менших масштабів. Близько місяця тому на неї встановили контрольний маячок. Сьогодні «рвонуло» саме в цьому місці.

Мешканці будинку поки не розуміють, як їм бути. Флігель відрізають від газу і інших комунікацій і люди змушені шукати місце для ночівлі у друзів або родичів.

«У мого сина сім’я, їх троє і одна кімнатка. Особливо туди я переїхати не можу. Хіба що поспати пару днів, – скаржиться мешканка будинку Анна. – Я отримала квартиру на другому поверсі, через одну квартиру від місця тріщини, в 1988 році. З тих пір я не бачила, щоб будинком хтось займався. Жодного разу серйозного ремонту не було. Ми самі намагалися, підфарбовували парадну ».

Її сусідка з третього поверху Юлія Лебедєва розповіла, що ще в кінці 1990-х років в цій частині будівлі сталася пожежа. Рятувальники залили горище і перекриття водою, після чого мешканці довгий час не могли позбутися від вогкості. Ймовірно, це стало однією з причин початку руйнування бічної стіни.

«Тріщина спочатку була трохи менше. А сьогодні зрушилася прямо на очах … Ніякого ремонту тут не робилося », – каже одеситка.

Додамо, за словами Юлії Лебедєвої, з нею вже говорили співробітники ЖКС, які запевняли, що з будинком нічого страшного не сталося, його полагодять, а поки мешканцям варто почекати.

У центрі Одеси обвалилася частина пам’ятки архітектури: перші кадри з місця НП

В ніч на 1 березня обвал стався саме на тому місці, де була тріщина.

У центрі Одеси обвалилася частина пам’ятки архітектури: перші кадри з місця НП

На жаль, останнім часом обвалення будівель стали нормою для Одеси. Так,   8 травня 2020 в Одесі обвалився багатоквартирний житловий будинок на Польському узвозі, на місці рятувальники з’ясували, що у правому крилі будівлі сталося руйнування першого і другого поверхів. З будівлі евакуювали 21 мешканця.

Додамо, що 9 квітня у центрі Одеси на розі Канатної та провулку Нахімова  частково обрушився старовинний будинок. Це пам’ятка архітектури місцевого значення — будинок шестовської та новомиргородської московської біржової артілі. Будівлю було побудовано в 1893 році, використовувалася вона в якості товарного складу та гостинного двору для працівників артілі.

Крім того, 18 травня в Одесі на вулиці Торгової обвалу частини житлового будинку №20.

10 червня обрушилося чотириповерховий житловий будинок в районі Французького бульвару (вулиця Ясна) .

Джерело: Народна Правда
загрузка...