Українцям почнуть виплачувати підвищені пенсії, але надбавки дадуть не всім: деталі

Українцям почнуть виплачувати підвищені пенсії, але надбавки дадуть не всім: деталі
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українці з 4 березня почнуть отримувати перераховані пенсії, але з 11,1 млн осіб доплати отримають всього 8 млн пенсіонерів. Середній розмір підвищення складе близько 300 грн.

Про це в ефірі телеканалу “Інтер” заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Вона нагадала, що ще кілька років тому дату індексації пенсії із закону прибрали. Кабінет міністрів Дениса Шмигаля затвердив законопроект, який поверне обов’язковий перерахунок виплат з 1 березня:

“Кабмін прийняв рішення з 1 березня цього року провести індексацію пенсій. З 4 березня, коли починається період виплат, 8 млн пенсіонерів отримають підвищені пенсії. Середній розмір підвищення – близько 300 грн. Але не може бути збільшення менше, ніж на 100 грн. якщо у жінки є 30 років стажу, а у чоловіка – 35 років, то у них не може бути пенсія нижче 2200 грн “.

Як повідомлялося раніше, пенсійний вік в Україні з 1 квітня збільшать для тих українок, які народилися після 1 квітня 1961-го. Вони зможуть отримувати виплати з 60 років.

Напередодні в Кабінеті міністрів України повідомили , що доплати пенсіонерам 75-80 років почнуть виплачувати не з 1 липня, а тільки з 1 жовтня 2021 року. Розмір компенсації складе 400 гривень.

 

Джерело: Народна Правда
Теги: