У Кабміні хочуть видавати кредити заробітчанам: чи допоможе це економіці

У Кабміні хочуть видавати кредити заробітчанам: чи допоможе це економіці
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Уряд хоче повернути частину заробітчан , обіцяючи їм кредити для відкриття власного бізнесу.

Про це йдеться в матеріалі “Сегодня”.

Loading...

Кабмін запропонував запустити програму безвідсоткових кредитів до 150 тисяч гривень на відкриття своєї справи. На це влада готується виділити понад 100 млн гривень. Відповідний законопроект ще має схвалити Верховна Рада.

Кредити планують видавати на відкриття малого бізнесу: кав’ярні, невеликого хостела або теплиці для мікрозелень і овочів.

Головна умова: підприємець повинен вкласти в справу стільки ж власних грошей, скільки і держава.

Видання перераховує і інші важливі моменти:

  • Гроші не доведеться повертати при наявності страхового стажу понад 10 років.
  • Якщо в одержувача немає 10 років страхового стажу, грант все одно дадуть, але пізніше його доведеться повернути в повному обсязі.

В Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування побоюються, що програма може не зацікавити заробітчан. За їх словами, мігрантам вигідніше займатися бізнесом, наприклад, в Польщі. Це підтверджує і статистика: приблизно 11 тисяч українців відкрили в Польщі свою справу за два останні роки.

Також не варто забувати, що більшість українців їдуть за кордон не заради власного бізнесу, а щоб прогодувати сім’ю.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Естонії Март Хельме виступив проти масової трудової міграції українців в Естонію . Він пояснив, що боїться того, що через масову трудову міграцію естонці, які говорять естонською мовою, можуть виявитися в меншості, адже українці будуть говорити по-російськи.

Нещодавно в гирлі річки Тібр поблизу Рима виявили труп жінки. Поліція з’ясувала, що загибла – українка, яка працювала в країні доглядальницею.

 

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...