В Україні введуть новий тариф на газ: подробиці

В Україні введуть новий тариф на газ: подробиці
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

У квітні-червні 2021 року постачальники газу мають представити річні тарифи на газ для населення. При цьому ціну на газ хочуть фіксувати на весь рік. В такому випадку влітку ціна буде вищою за ринкову, а взимку – нижче.

Про підсумки наради з питання введення річних тарифів на газ, яке проводили представники Кабміну,  НКРЕКП  і “Нафтогазу України”, пише “Сегодня”.

Loading...

На думку прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, населення не повинно щомісяця відслідковувати, як змінюються ціни на ринку газу. За його словами, річний тариф захистить людей від різких коливань цін:

“Відкриття ринку газу в Україні стало важливим і потрібним кроком, який за рахунок конкуренції повинен демонополізувати галузь і дати можливість людям обирати кращого і найбільш вигідного для себе постачальника. Наступним кроком має стати річний продукт на газ, щоб люди укладали контракти за фіксованою ціною на цілий рік і могли розраховувати свої витрати “.

Наступна нарада з цього питання проведе вже  НКРЕКП  безпосередньо з представниками теплокомуненерго.

Українці суттєво переплачують за газ через так звані «температурні коефіцієнти».

Нагадаємо, «Нафтогаз» встановив ціну на газ для населення в березні на рівні 6,86 грн за кубометр з урахуванням ПДВ, але без транспортування. Такою ж була вартість блакитного палива в лютому.

Міністерство енергетики хоче ввести обмежену націнку на газ , а також знизити різницю між розмірами абонентської плати в різних регіонах.

 

Джерело: Народна Правда