Як навчити дитину робити домашнє завдання? Чим це допоможе в житті і майбутній кар’єрі?

Як навчити дитину робити домашнє завдання? Чим це допоможе в житті і майбутній кар’єрі?
Автор Желізняк Олександр в Новини

Домашня робота – біль багатьох батьків. Дорослі прагнуть, щоб їхня дитина весь час приносила хороші оцінки і працювала старанно. Тому часто допомагають дітям з виконанням домашніх завдань. Замість відпочинку після робочого дня батьки розкривають підручники і вирішують завдання, пишуть твори, виконують вправи.

Мами і тати впевнені, що таким способом вони вчать дітей старанності. Але це не так. Насправді школяр звикає, що за нього все роблять інші і втрачає бажання працювати самостійно.

Loading...

Домашні завдання існують не просто так. Вони призначені навчити школяра самостійності, відповідальності, організованості – якостей, які неодмінно стануть в нагоді в майбутньому житті. Однак вчителі не завжди зрозуміло пояснюють, як їх виконувати. Дитина могла пропустити кілька уроків і не зрозуміти матеріал.

 

Як батьки можуть мотивувати свою дитину на виконання домашніх завдань?

Шкільна навчальна програма передбачає обов’язкове закріплення знань. Це неможливо без домашньої роботи. Завдяки багаторазовому повторенню схожих вправ і завдань дитина вчиться виконувати прості математичні операції, застосовувати граматичні правила, об’єднувати слова в пропозиції і зв’язний текст. Якщо учень працює над домашніми самостійно, він вчиться критично оцінювати ситуації і приймати рішення.

Існує кілька способів, за допомогою яких батьки можуть вплинути на дитину і мотивувати її до самостійної роботи над завданнями. Всі вони дієві, але у виборі методу потрібно ще враховувати характер і інтереси дітей.

Ось перелік методів мотиваційного впливу:

 • Не дозволяйте дитині гуляти, грати на комп’ютері або телефоні до виконання домашніх завдань.
 • Перевіряйте домашню роботу щовечора, хваліть і заохочуйте дитину за її виконання.
 • За хороші оцінки і всі виконані завдання давайте дітям більше кишенькових грошей.
 • Пообіцяйте подарунок-нагороду за стабільно хороші результати по предмету.
 • Поговоріть зі школярем про його плани на майбутнє, чим він цікавиться. Спробуйте пояснити, як знання з шкільних предметів стануть корисними в реальному житті.

 

Як репетитор допоможе дитині впоратися з домашніми завданнями?

Якщо батьки не можуть самі пояснити дитині матеріал, краще звернутися до приватного вчителя. Репетитор по домашніх завдань – це педагог, який здатний роз’яснити учневі складні моменти в розумінні предмета. Учитель дає школяреві необхідну базу знань, відповідає на питання, наводить приклади, щоб учень міг безперешкодно працювати далі. Домашні завдання у репетитора також є. Їх функція – надійно закріпити знання, практичні вміння та навички.

Приватний педагог має достатньо часу, щоб перевірити рівень знань і скласти індивідуальну навчальну програму. Вона може особливо не відрізнятиметься від шкільної, але в ній репетитор враховує здібності, інтереси та побажання дитини. Педагог ретельно планує кожен урок і підбирає нестандартні завдання, які можуть по-справжньому зацікавити дитину.

Педагоги мають у своєму розпорядженні сучасними методами викладання. Репетитор фізики використовує в своїй роботі дослідницьке навчання, репетитор математики – проблемний виклад, викладач англійської – комунікативний і інші методи.

Переконатися у високій якості послуг педагога можна наступним чином:

 • домовитися про пробний урок і бути присутнім на ньому
 • час від часу приходити на заняття своєї дитини
 • поспостерігати, чи самостійно учень працює над домашніми
 • простежити, чи покращується успішність дитини

Як навчити дитину робити домашнє завдання? Чим це допоможе в житті і майбутній кар’єрі?

І все ж важливо дитині самому виконувати домашні завдання?

Домашня робота – хороший стимул для розвитку школяра. Коли дитина шукає відповіді на питання чи працює над твором, у неї розвиваються пошуково-аналітичні здібності. Робота над точними науками допомагає зміцнити логіку, здатність оцінювати і робити висновки. Всі ці навички стануть у нагоді під час навчання у вузі і в роботі. Відповідальність, наполегливість і винахідливість допоможуть в побудові кар’єри.

Самостійно або з репетитором, але головне завдання батьків – виховати в дитині організованість. Тому вони повинні стимулювати дітей до праці:

 • власним прикладом
 • системою заохочень і покарань
 • домовляючись з дитиною
 • розмовами про майбутню професію
 • розповідями про успішних людей

 

Статтю підготувала репетитор і вчитель початкових класів Світлана М.

Репетитори Буки допоможуть з домашніми та контрольними: https://buki.com.ua/

Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...
загрузка...