МОЗ розвінчав головні міфи про вакцинацію проти COVID-19: що важливо знати

МОЗ розвінчав головні міфи про вакцинацію проти COVID-19: що важливо знати
Автор Марія Петренко в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

У міністерстві охорони здоров’я України розповіли про найпоширеніші міфи стосовно вакцини проти COVID-19 і опублікували спростування.

Loading...

Відповідну інформацію розповсюдила прес-служба Міністерства охорони здоров’я України.

У міністерстві звернули увагу, що в історії сучасної медицини і фармацевтичних розробок “ще не було такої пильної уваги до окремого лікарського препарату”, як до цих вакцин від COVID-19.

“Не довіряйте неперевіреним джерелам, дотримуйтеся інформаційної гігієни. І знайте, що вакцинація – це важливий крок до збереження здоров’я і життя”, – зазначено в публікації.

Люди заразилися COVID-19 у результаті вакцинації

Спростування: Неможливо заразитися COVID-19 від вакцин, оскільки жодна з них не містить живого вірусу, здатного викликати хворобу. Вакцини вчать нашу імунну систему розпізнавати і боротися з коронавірусом. Іноді цей процес може викликати такі симптоми, як лихоманка. Вони нормальні і є ознакою того, що організм створює захист від вірусу. Якщо незабаром після вакцинації ви все ж отримали позитивний тест на COVID-19, то можливо, що на момент щеплення вже були інфіковані коронавірусом, але не знали цього.

Вакцина Pfizer призводить до безпліддя у жінок

Спростування: Поширюється твердження, нібито вакцина Pfizer/BioNTech навчить імунну систему організму атакувати білок сінцітін, який бере участь у формуванні плаценти, а це, в свою чергу, призведе до безпліддя у жінок. Насправді якщо вакцина може викликати імунну відповідь проти плацентарного білка, це ж відбувалося б під час захворювання COVID-19. Це означало б, що мільйони жінок дітородного віку в усьому світі, які перенесли COVID-19 за останній рік, не можуть мати дітей. А це неправда.

мРНК-вакцини – генетична зброя, яка може змінити гени

Спростування: мРНК-вакцини від COVID-19 ніколи не потрапляють в ядро клітини, де розташована наша ДНК. Це означає, що мРНК не може впливати або взаємодіяти з нашою ДНК будь-яким чином. У той же час мРНК-вакцини працюють з природними захисними силами організму, щоб безпечно виробити імунітет до COVID-19.

У світі зафіксовано випадки смерті в результаті вакцинації проти COVID-19

Спростування: В середині січня з’явилися повідомлення, що після вакцинації Pfizer/BioNTech в Норвегії загинули 33 людини у віці 75 років і старше. У мережі також поширюється інформація про випадки смерті людей похилого або медперсоналу в інших країнах. Аналіз, проведений Всесвітньою організацією охорони здоров’я, показав, що летальні випадки відповідають очікуваному рівню смертності від різних причин для людей цього віку і немає підстав вважати, що вони пов’язані з вакцинацією. ВООЗ поки не зафіксувала жодного випадку смерті після щеплення вакциною від коронавірусу.

Вакцина Covishield – це “дженерик”, який не має нічого спільного з вакциною Oxford/Astrazeneca

Спростування: Це неправда – Covishield виготовляють в індійському Інституті сироватки крові (Serum Institute of India) за ліцензією AstraZeneca. По суті, Covishield – це та сама вакцина AstraZeneca, тільки виготовлена на індійському заводі. Вона схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Дозвіл на її використання також дали Великобританія, Канада, Європейський Союз та Індія. В Україні теж ретельно вивчили всі документи, які надав виробник, і 22 лютого 2021 року зареєстрували цю вакцину для екстреного застосування.

Вакцина проти COVID-19 викликає розсіяний склероз

Спростування: Насправді тільки в одному випадку при випробуванні вакцини AstraZeneca повідомили, що у волонтера виявили розсіяний склероз, в іншому – запалення спинного мозку. В обох випадках експерти прийшли до висновку, що хвороба не мала відношення до вакцинації.

Вакцини Pfizer і Moderna викликають анафілактичний шок

Спростування: Насправді сильну алергічну реакцію після вакцинації фіксують лише в одному випадку на сотні тисяч вакцинованих. За даними Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США, протягом десяти днів зі старту в США масової вакцинації препаратом Pfizer/BioNTech зафіксували 11,1 випадки важких алергічних реакцій на мільйон введених доз. У більшості пацієнтів, які мали, в минулому була важка алергія на інші ліки. У США під час щеплень вакциною Modern зареєстрували 2,5 випадки алергічних реакцій на мільйон доз.

Як ми вже розповідали раніше, Україна очікує поставок 4 вакцин від коронавірусу: Sinovac, AstraZeneca (CoviShield), Novavax і Pfizer.

Тим часом, дев’ять українських областей найближчим часом можуть опинитися в «червоній» зоні карантину .

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...