SpaceX вперше посадила корабель Starship, але вже через кілька хвилин він вибухнув

SpaceX вперше посадила корабель Starship, але вже через кілька хвилин він вибухнув
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Прототип Starship (Starship SN10) – ракети Ілона Маска для польотів на Марс і Місяць – вперше успішно приземлився. Але потім раптово вибухнув.

Starship SN10, який повинен був продемонструвати 10-км політ, намагалися запустити двічі. Перший пуск зупинили за секунду до старту через занадто велику тягу одного з двигунів. Старт відклали, коли двигуни вже запустилися.

У підсумку в ніч на 4 березня (за київським часом) прототип відірвався від стартового столу, успішно послідовно відключив двигуни, повернувся на бік і почав зниження до майданчика, допомагаючи собі аеродинамічними поверхнями. Нагадаємо, восьмий і дев’ятий прототипи вибухнули при ударі об землю, в цей раз Starship опустився на посадкову стійку і залишився стояти, злегка нахилившись.

Однак через вісім хвилин після посадки, коли фахівці SpaceX вже вимкнули пряму трансляцію запуску, ракета вибухнула.

“Чітко видно, що під час посадки виникла якась проблема з посадочними опорами. Вони явно не висунулися повністю. Можливо, саме це послужило причиною загоряння біля однієї з аеродинамічних поверхонь. Однак з «пожежею» прототипу все ж вдалося не особливо жорстко сісти на майданчик … Однак через кілька хвилин після посадки пожежа таки дісталася баків, метан запалав і вибухнув, підкинувши Starship на добрих 70 метрів над майданчиком. Уламки корабля впали біля місця посадки. Напевно SpaceX проведе розслідування і опублікує причину вибуху, а поки ми можемо тільки привітати компанію з першою успішною посадкою. Це – важливий крок до створення повноцінного корабля”, – повідомляє “Alphacentauri”.

SpaceX вперше посадила корабель Starship, але вже через кілька хвилин він вибухнув

SpaceX вперше посадила корабель Starship, але вже через кілька хвилин він вибухнув

Як відомо, Starship повинна замінити ракети Falcon, які SpaceX зараз використовує в регулярних місіях (з екіпажем і без нього) для NASA, американських військових і комерційних структур. Ілон Маск хоче, щоб Starship використовували для доставки орбітальних супутників, а також для польотів на Марс і Місяць.

Нагадаємо, Starhopper – випробувальний варіант Starship, який був створений спеціально для тестування верхньої частини Big Falcon Rocket.

Big Falcon Rocket буде розділено на дві частини: нижня називається Superheavy, а верхня з корисним навантаженням — Starship. Big Falcon Rocket отримає три варіанти верхнього ступеня Starship:

  • пілотована для екіпажу,
  • вантажна для виведення на орбіту космічних апаратів (наприклад, таких як Hubble)
  • паливозаправник (служитиме для заправки на орбіті вже виведеного космічного корабля, готового для польоту до Марса)

Starship – конкурент системи SLS, яку NASA розробляє ще з 2011 року. Space Launch System — новітня надважка ракета-носій. Її збільшена версія зможе помістити екіпаж, додаткові сонячні панелі і двигуни. Астронавтів за межі низької навколоземної орбіти буде доставляти пілотований космічний апарат Orion. Корабель зможе підтримувати життя 4 членів екіпажу протягом 21 дня.

Джерело: Народна Правда