В Україні скасовують переведення годинників: лікар пояснив, як це відіб’ється на здоров’ї

В Україні скасовують переведення годинників: лікар пояснив, як це відіб’ється на здоров’ї
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Верховна Рада напередодні ухвалила за основу законопроект №4201 про відмову від переведення годинників, експерти кажуть, що українцям від цього буде краще, адже “зимовий” найбільш оптимальний для людського організму.

Таку заяву в коментарі “Обозревателю” зробив кардіолог, сомнолог і президент Української асоціації медицини сну Юрій Погорецький.

Loading...

Він пояснює, що люди прив’язані до сонця, а не до лампочки в кімнаті: “Це створювалося мільйонами років. Є цикл сну і цикл неспання. Хронологічні годинники людини працюють за сонцем, яке встає о четвертій ранку і це найоптимальніший варіант. Тому найкраще жити за часом, який є у нас зараз. Я категорично проти переходу на літній час”.

В цілому, за його словами, переведення годинників, яке практикувалося в Україні в останні десятиліття, згубно впливає на організм людини. Деякі можуть перебудовуватися до нових ритмів від місяця до півроку.

“Ніхто не проводив підрахунків катастроф, які відбуваються з переведенням годинників. Тоді трапляється найбільше інсультів, інфарктів, засипання за кермом, загострення психо-неврологів, депресій, суїцидальних думок. Негативний вплив на переведення часу існує. Дайте людям нормально висипатися”, – підсумував Погорецький.

Як відомо, в Україні переведення годинників регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року № 509 “Про порядок обчислення часу на території України”. Перехід на літній час здійснюється в останню неділю березня , а на зимовий – в останню неділю жовтня.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...