В Україні вводять нові тарифи на електроенергію: коли виростуть ціни

В Україні вводять нові тарифи на електроенергію: коли виростуть ціни
Автор Марія Петренко в Економічна правда/Новини

В Україні вирішили відстрочити підвищення тарифу на електроенергію з 1 квітня. Ціни переглянуть тільки через кілька місяців, але не для всіх.

Loading...

Так, тариф на електроенергію в квітні не змінюватимуть, розповів на своїй прес-конференції прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Також він підкреслив, що уряд виступає за ринкові ціни, і 1,68 грн за кВт год (діюча вартість) значно нижча за ринкову.

Оскільки рішення до сих пір не прийняли, обізнані джерела в Кабміні відзначають, розглядається кілька варіантів.

  • тариф на струм переглянуть в цьому році, але не в квітні;
  • торкнеться нововведення тільки тих, хто витрачає багато електроенергії;
  • тариф для них визначать влітку, ймовірно, мова йде про більш 2,5 грн за кВт год.

Ще зовсім недавно планували з 1 квітня підвищити ціни мало не до 3 грн, але тільки для тих, хто використовує багато “струму”. Зараз вже прийнято рішення перенести підвищення на кілька місяців.

На даний момент розглядається механізм, який дозволить перерахувати ціни тільки для окремої категорії. Наприклад, тих, хто витрачає більше 500 кВт год електроенергії на місяць. Офіційно таке рішення прокоментують так: стільки витрачають тільки ті, хто живе у великих будинках і квартирах, користується великою кількістю техніки і, мабуть, може дозволити собі платити повну вартість.

Але насправді постраждають і ті українці, які не оформляють субсидію, але використовують електричний котел. Взимку обсяги їх споживання можуть досягати і 1000 кВт год на місяць.

“Дуже складно пояснити людям, у яких дійсно немає грошей, чому вони не можуть платити 1,68 грн. Цей тариф не переглядали з 2017 року. Реальна вартість електроенергії вже мінімум на 30% вища. І то за умови, що всі будуть платити однакову вартість”, – пояснили в уряді.

Як ми вже розповідали раніше, після скасування пільгового тарифу на опалення електроенергією, українці отримають грошові компенсації – в середньому по 560 гривень.

Тим часом, Україна має намір від’єднатися від електричної мережі з Білоруссю і Росією і стати частиною європейської мережі вже до кінця 2023 року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...