В Україні знайшли мільйони “липових” субсідіантів

В Україні знайшли мільйони “липових” субсідіантів
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У 2020 році Міністерство фінансів виявило 2,5 млн порушень під час перевірки отримувачів соціальної допомоги та інших виплат з бюджету.

Про це в інтерв’ю “Сегодня” повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

За його словами, в 2020 році відомство отримало інформацію для проведення верифікації виплат на загальну суму 455 млрд грн:

“За 1,6 млрд грн Мінфіном виявлені різні невідповідності інформації про одержувачів соціальних виплат в реєстрах, базах даних і т.д. Ми розіслали близько 2,5 млн рекомендацій відповідним органам провести додаткову перевірку по кожному випадку”.

Він також додав, що найбільше порушень серед одержувачів субсидій, на другому місці опинилися пільговики, потім одержувачі соціальної допомоги.

“Якщо оцінювати структуру порушень і невідповідностей, то в 70% випадків мова йде про житлові субсидії. Тут ми розіслали понад 1,7 млн рекомендацій, по пільгам відвідувань – 506 тисяч, по соцдопомозі – 170 тисяч, по страхових виплатах – 4,8 тисячі, по безробіттю – 4,4 тисячі і по пенсійним виплатам – 46 тисяч рекомендацій “, – розповів Марченко.

Нагадаємо, у Верховній Раді включили до порядку денного законопроект №5153 про введення так званої «нульової» декларації – вона розрахована на тих українців, які хочуть узаконити зароблені в тіні активи.

Народні депутати прийняли за основу законопроект №3881, в якому встановлений мінімальний розмір аліментів, які можна стягнути на утримання дитини з родичів батька.

 

Джерело: Народна Правда