Як політики маніпулюють фактами

Як політики маніпулюють фактами
Автор Желізняк Олександр в Новини

Дивно як деякі представники влади вміло маніпулюють фактами, особливо в сфері особистої професійної компетенції.  Ось наприклад, колишня Голова податкового комітету представила широкій публіці аналіз Законопроекту № 4184.

Давайте розглянемо більш детально деякі тези.

Loading...
  1. На думку автора, у разі прийняття законопроекту, ціна на послуги для кінцевого споживача обов’язково зросте. Чи доречно тут згадувати про теорію перекладання податку і про те, що ціна на товари / послуги формується не стільки через податки, скільки впливає кон’юнктура ринку, попит і пропозиція. Чомусь ПДВ на хліб і молоко у нас є, а на цифрову рекламу від нерезидента надаємо пільгу, хоча це далеко не річ першої необхідності.
  2. Цікаво, що автор звертається до міжнародної практики, закидаючи в один кошик пряме і непряме оподаткування. Звичайно, навіть в страшному сні не хотілося б побачити, що колись Голова податкового комітету може переплутати GAFA, прямий податок, який сплачується з доходу компаній, і VAT, який впроваджений вже більш ніж в 83 країнах світу. До речі, проект № 4184 повністю відповідає рекомендаціям ОЕСР. (https://tax.kpmg.us/…/digitalized-economy-taxation…)
  3. Контроль. Очевидно, що система контролю доопрацьовується, але не варто рівняти національний фетиш зі схемами ухилення від оподаткування до публічних компаній, в звіті яких рядок – «несплата податків в країні Х» призведе до репутаційних і фінансових ризиків в рази більших за сплачені податків.
  4. Освітні послуги. Тут без деталізації, просто відкриваємо ст. 197.1.2 ПК і бачимо що доступ до освітніх майданчиків звільняється від ПДВ.  Навіщо пропонувати те, що вже передбачено ?
  5. Промислова експлуатація. Про яку промислову експлуатацію може йти мова, коли ми говоримо про простий особистий кабінет, в короткостроковій перспективі – для пари сотень платників податків?

Продовжувати можна і далі, але є бажання зупиниться на кількох риторичних питаннях.  Чому шановний політик свідомо стимулює діяльність компаній нерезидентів на території України?  Пропонує зменшення ставки для нерезидентів в порівнянні зі ставкою для резидентів?  З якою метою вводить в оману людей переінакшуючи факти?  Можливо, це особливий вид патріотизму…

Автор статті: Микола Швець

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...