Коболєв повідомив, коли для українців введуть річні тарифи на газ

Коболєв повідомив, коли для українців введуть річні тарифи на газ
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

В “Нафтогазі” хочуть ввести річні тарифи на ринку газу для населення з 1 травня, а не з 1 квітня, коли перестане діяти урядове обмеження цін на рівні 6,99 грн за кубометр. Глава правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв вважає, що так українці побачать ринкові ціни і зрозуміють, що було б без річного продукту.

Таку заяву він зробив в ефірі “Радіо НВ”.

Loading...

«Ми пропонуємо ввести обов’язковий річний продукт з 1 травня, так як кінцевому споживачу треба чітко розуміти, що було б, якби річного продукту не було, тобто дати ринку продемонструвати себе», – заявив він.

Коболєв додав, що повноцінний річний продукт передбачає покупку домогосподарством у постачальника всього обсягу газу, який потрібен на наступний календарний рік. Оплата здійснюється рівними платежами щомісяця.

«А річний продукт, про який зараз говорить регулятор, не до кінця є повноцінним річним продуктом. Це фактично фіксована річна ціна. При цьому обсяги коливаються в залежності від фактичного обсягу споживання. Чому поки цей варіант є пріоритетним? Тому що регулятор і ми всі переживаємо, щоб у споживача не склалося враження, що він спочатку переплачує в літні місяці, а що буде взимку – незрозуміло. І це в принципі логічно, тому що якщо на ринку будуть працювати якісь приватні компанії, які поки не мають ніяких зобов’язань, ніяких активів, то я як споживач, сплачуючи їм влітку якийсь більший обсяг грошей, ніж я споживаю, переживав би , чи не зникне ця компанія завтра. Тому поки рішення йти фактично за фіксованою річною ціною», – пояснив глава Нафтогазу.

При цьому він відмовився прогнозувати, якою буде ціна на газ після завершення 31 березня дії урядового обмеження.

Як повідомлялося раніше, Міністерство економіки підготувало проект рішення про фіксовану ціну на газ, яким встановлюється єдиний тариф на весь рік.

Також повідомлялося, що в квітні-червні 2021 року постачальники газу мають представити річні тарифи на газ для населення. При цьому ціну на газ хочуть фіксувати на весь рік. В такому випадку влітку ціна буде вищою за ринкову, а взимку – нижче.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...