Країнам ЄС дозволили закуповувати російську вакцину “Спутник V “

Країнам ЄС дозволили закуповувати російську вакцину “Спутник V “
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Коронавірус/Новини

Єврокомісія дозволила країнам-членам ЄС самостійно приймати рішення щодо застосування російської вакцини проти COVID-19 “Спутник V”.

Loading...

Відповідну заяву зробив представник Єврокомісії (ЄК) Ерік Мамер, передає ТАСС.

“Слід розділяти два аспекти: ми визначили портфель вакцин, які здобуваємо спільно. Держави ЄС не повинні вести паралельні переговори з виробниками вакцин із загальноєвропейського портфелю. Але вони мають повне право з юридичної точки зору купувати вакцини у інших постачальників”, – заявив Мамер.

Європейський чиновник нагадав, що процедура схвалення вакцин дійсно здійснюється Європейським агентством лікарських засобів (ЕМА), однак при цьому існує процедура для екстрених випадків: вона дозволяє країнам купувати вакцини без схвалення Єврокомісії і рекомендацій ЕМА.

Мамер також додав, що стратегія ЄК – гарантувати доступ державам ЄС до вакцин, щоб прищепити всіх громадян співдружності.

Як ми вже розповідали раніше, в Україні можуть дозволити комерційним клінікам робити щеплення громадянам, які не потрапляють в перші групи вакцинації, але яким потрібно зробити щеплення для туристичних поїздок.

Тим часом, на COVID-вакцинацію в Україні погодилося всього 7 тисяч солдатів з 40 тисяч особового складу ООС.

Джерело: Народна Правда