Масляна-2021: чого ні в якому разі не можна робити

У 2021 році Масляна розпочинається в понеділок 8 березня

Масляна-2021: чого ні в якому разі не можна робити
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Масляна – це один з найдавніших слов’янських свят, який символізує собою прихід весни. В 2021 році Масляна почнеться в понеділок 8 березня, а закінчиться в неділю 14 березня.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Масляна – час пекти млинці і ліпити вареники, ходити в гості і запрошувати на застілля до себе, пригощатися міцними напоями, влаштовувати народні гуляння. Однак, з давніх часів на цей період існував ряд заборон.

Що не можна робити на Масляну:

У масляний тиждень не можна сваритися, злитися і лихословити, адже свято на те і свято, щоб навколо панувала атмосфера веселощів і доброзичливості.

Оскільки Масляна передує Великому посту, під час свята краще відмовитися від м’ясної начинки в млинцях. Замість неї чудово підійдуть рибна, ягідна, овочева, сирна начинки.

Протягом Масляного тижня не можна зустрічати гостей в неприбраному будинку. Оскільки приймати гостей і самим ходити в гості є однією з головних традицій Масляної, потрібно навести чистоту і порядок в будинку.

На Масляну заборонено затворніцтво – це порушення стародавніх звичаїв свята. Так що можна сміливо відправлятися в гості і влаштовувати гуляння з поїданням млинців.

Під час Масляного тижня не можна переїдати. Обжерливість – це гріх, особливо напередодні Великого поста, тому варто знати міру.

Раніше повідомлялося, що було прийнято робити в масляний тиждень . Наприклад, понедельник називався “зустрічнім”. У цей день весело і шумно зустрічали Масляну. Вівторок носив назву “залицяння”. Хлопці влаштувавши посиденьки, на яких обирали собі пару.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА робила підбірку красивих поздоровлень до свята Масляної.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...