Синоптики дали прогноз погоди на весну в Україні

Березень прийде зі снігом, а в травні очікується справжня літня спека

Синоптики дали прогноз погоди на весну в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Погода

Аномально тепла зима з рекордними температурами спантеличила українців. За прогнозами синоптиків весна 2021 року також очікується з нетиповою для цього часу року погодою: у березні в Україні очікується зимова погода, у квітні синоптики прогнозують заморозки, а в травні прийде літня спека.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це розповіла начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко в інтерв’ю Agravery.

Такий розвиток подій не виключений. Кожен третій березень в Україні характеризується великою кількістю опадів, тому повернення зими ще може статися“, – вважає метеоролог.

Народний синоптик Володимир Деркач прогнозує у березні невеликі опади, а суттєво потеплішає лише у другій половині місяця. За його словами, квітень почнеться прохолодою з невеликими опадами, але з часом температура буде підвищуватися. В середині місяця буде потепління, але опадів практично не очікується.

Як зазначив Деркач, на початку травня ймовірні невеликі опади. Погода в Україні буде характеризуватися підвищенням температури і вже в середині місяця можна очікувати літню спеку, яка протримається практично до середини місяця, після чого підуть дощі. Кінець місяця буде теплим, але іноді можливі опади.

Тим часом завідуюча відділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух повідомила, що весна 2020 року буде характеризуватися теплою погодою.

За її словами, найвищі температури очікуються в західних областях України.

Іноді можливі суттєві зниження температури, але вони будуть короткочасними. За цим орієнтовними прогнозами, велика кількість опадів малоймовірна, а в південних регіонах можливий їх дефіцит. Якщо дефіцит опадів, що спостерігався ще з літа, збережеться, то проблема з посухою загостриться“, – сказала снопктік.

За її словами, можна сказати про те, що весна в Україні настала вже прямо зараз.

А поки до весни ще далеко, синоптик Наталія Діденко розповіла про погоду на найближчі вихідні. За її словами, вночі буде дуже холодно: мінімальна температура повітря складе 13 градусів морозу, а на сході навіть нижче. У суботу вдень буде ще прохолодно: -2-5 градусів, на заході близько нуля. У неділю почнеться потепління – 0 – 5 градусів тепла. 9 лютого тільки на сході країни, а також в Херсонській, Миколаївській і Запорізькій областях 2-5 градусів морозу.

Джерело: Народна Правда