Лікарні забиті, люди просять знайти для них кисень: волонтер розповіла про катастрофу відразу в декількох областях

Лікарні забиті, люди просять знайти для них кисень: волонтер розповіла про катастрофу відразу в декількох областях
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Коронавірус атакує Україну з новою силою – зросли рівні госпіталізації, заповнюваності ліжок з доступом до кисню, змінилася в гірший бік і динаміка госпіталізацій. При цьому все частіше українці звертаються по допомогу до волонтерів – вони просять кисневий концентратор, тому що вже не можуть потрапити до лікарні.

Про це в ефірі “Апостроф Live” розповіла волонтер Леся Литвинова, яка очолює благодійний фонд “Свої”.

Loading...

За її словами, раніше кисневі концентратори просили ті, кого виписують з лікарні, але їм ще належить лікуватися вдома, а зараз ті, хто і зовсім не може потрапити до лікарні – немає місць.

“Є різниця між тими, хто просить концентратори. Між хвилями у нас в основному просять їх ті, кого виписують, тому що вони якийсь час лікувалися в лікарні і далі їм треба лікуватися вдома. Зараз у нас набагато більше просять кисневі концентратори ті, хто не може потрапити до лікарні, тому що немає місць “, – зазначила волонтер.

Голова благодійного фонду помітила, що найчастіше звертаються за допомогою жителі Івано-Франківської області, де в даний момент лютує коронавірусна інфекція:

“Коломия, Калуш, Івано-Франківськ, де-не-де вже Київська область, Житомир, Вінниця, Хмельницький. Ми бачимо, як йде хвиля, за кількістю людей, які не можуть потрапити в лікарні”.

Україна схвалила китайську вакцину проти коронавірусу компанії Sinovac. Поставку першої партії препарату очікують в березні.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявляв , що в Україні не зафіксовано важких випадків після вакцинації проти COVID-19 препаратом CoviShield.

Джерело: Народна Правда