Пенсії в Україні піднімуть ще раз у квітні: хто отримає надбавку

Пенсії в Україні піднімуть ще раз у квітні: хто отримає надбавку
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

В Україні з 1 квітня проведуть перерахунок пенсій для тих, хто продовжив працювати після виходу на заслужений відпочинок. Підвищувати будуть розмір самої виплати і надбавку за стаж.

Loading...

Про це йдеться в законі про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

На сьогоднішній день в Україні приблизно 2,7 млн працюючих пенсіонерів. Розмір пенсії для працюючих пенсіонерів перераховують 1 квітня будь-якого року за умови, що вони набрали 24 місяці додаткового стажу.

Як перераховують пенсії працюючим пенсіонерам:

  • якщо виконали вимоги щодо стажу (30 років для жінок і 35 років для чоловіків) – пенсію підвищують на 2% прожиткового мінімуму (надбавка за стаж, 35,3 грн);

Таким чином, розмір безпосередньо “чистої” пенсії збільшується на 2%.

Наприклад, якщо ваш розрахунковий розмір пенсії становить 6000 грн, то після 24 місяців додаткового стажу підвищення складе 120 грн.

“Органи Пенсійного фонду щорічно з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому провадиться перерахунок, отримали право на проведення перерахунку”, – зазначено в законі.

Як ми вже розповідали раніше, індексація пенсій в Україні в 2021 році проходить у березні. З коефіцієнтом 1,11 вона торкнеться 8 мільйонів пенсіонерів, які можуть розраховувати на збільшення виплат.

Незважаючи на це, левова частка пенсіонерів отримує виплати, розмір яких нижче фактичного прожиткового мінімуму.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...