Скасування переведення годинників: Україні можуть дозволити жити по різним робочим графікам

Скасування переведення годинників: Україні можуть дозволити жити по різним робочим графікам
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

У зв’язку з можливим скасуванням переведення годинників на літній і зимовий час в Україні, Верховна Рада планує надати органам місцевого самоврядування можливість на свій розсуд самостійно “зрушувати” початок і закінчення робочого дня.

Loading...

Відповідну заяву зробив перший віце-спікер парламенту Руслан Стефанчук, передає “Україна 24”.

За словами Стефанчука, мова йде про особливості формування графіка робочого дня в регіонах. Однак при цьому по всій території України буде діяти єдиний час – київський.

“Але між першим і другим читанням, я думаю, з’явиться норма, ми будемо її ініціювати, що органи місцевого самоврядування у разі необхідності можуть встановлювати не регіональний час, а особливо початку робочого дня”, – сказав Стефанчук.

Таким чином, місцева влада зможе самостійно формувати свій початок робочого дня в тій чи іншій області.

“Якщо вони бачать, що якийсь розрив у часі є, то вони, не скасовуючи київський час, можуть встановити, що робота в певному регіоні буде, наприклад, на півгодини пізніше або раніше починатися. Але це жодним чином не вплине на єдиний київське час по всій території України”, – резюмував чиновник.

Як ми вже розповідали раніше, Рада напередодні ухвалила за основу законопроект №4201 про відмову від переведення годинників, експерти кажуть, що українцям від цього буде краще, адже «зимовий» час найбільш оптимальний для людського організму.

Як відомо, в Україні переведення годинників регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України». Перехід на літній час здійснюється в останню неділю березня, а на зимовий – в останню неділю жовтня.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...