Україна на межі нового локдауна: Степанов озвучив умову для жорстких обмежень

Україна на межі нового локдауна: Степанов озвучив умову для жорстких обмежень
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини

В Україні починається третя хвиля коронавірусу – фіксується зростання госпіталізацій і захворюваності в окремих областях.

Таку заяву в коментарі “Стране” зробив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Loading...

Глава відомства каже, що зараз робиться все, щоб не допустити колапсу медичної системи:

“Ми дивимося на показники: рівень госпіталізації вище 60%, рівень заповнюваності ліжок з доступом до кисню вище 65%, динаміка госпіталізацій вище 50% за сім днів – критерій перевищено. У разі перевищення хоча б двох критеріїв протягом трьох днів поспіль, область автоматом переходить до “червоної зони” протягом 48 годин і знаходиться там до стабілізації ситуації.

Степанов також додав, якщо більше 13 областей по країні перейдуть до “червоної” зони і всі критерії будуть зростати, доведеться оголошувати новий локдаун.

“За нашими прогнозами, нас чекає досить важкий період по захворюваності в березні і квітні. Але ми все ж сподіваємося, що при дотриманні захисних заходів по всій країні, такого не станеться”, – підкреслив він.

Окремо він підтвердив інформацію про те, що британський штам коронавірусу був ввезений в Україну заробітчанами:

“Британський штам був привезений з закордону, а ми розуміємо, що на Західній Україні велика кількість трудових емігрантів. Ми ввели одночасно в” червону “зону Івано-Франківській та Чернівці. У нас рік тому все починалося теж з цих областей, бот там більш висока мобільність населення, більше несанкціонованих контактів. І як би тутешні курорти не переконували, що будуть виконувати всі вимоги – ми бачили фотографії з натовпами у підйомників “.

Як повідомлялося раніше, у Всесвітній організації охорони здоров’я підтримують сертифікати про вакцинації проти коронавируса (так звані COVID-паспорта), але якщо такі документи не будуть обмежувати свободу пересування людей.

Посольство України в Ізраїлі почало активні переговори про взаємне визнання паспортів вакцинації проти COVID-19.

 

Джерело: Народна Правда