В Україні різко подорожчали цукор, овочі та соняшникова олія: у чому причина

В Україні різко подорожчали цукор, овочі та соняшникова олія: у чому причина
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Інфляція в Україні в лютому 2021 року прискорилася до 7,5% в порівнянні з лютим минулого року.

Про це свідчать дані Державної служби статистики.

Loading...

Зростання споживчих цін в Україні за підсумками лютого 2021 року прискорилося в річному вимірі до 7,5% з 6,1% за підсумками січня і з 5% за підсумками грудня 2020 року. У лютому інфляція скоротилася до 1%, тоді як в січні вона становила 1,3% і 0,9% в грудні.

У лютому 2021 року в порівнянні з січнем базова інфляція прискорилася на 0,5%, з початку року – на 0,8%. У січні 2021 року цей показник становив 0,3%.

На споживчому ринку в лютому ціни на продукти харчування і безалкогольні напої виросли на 2,1%. Найбільше (на 7,6-5,5%) подорожчали соняшникова олія, овочі, цукор.

На 3,8-1,3% зросли ціни на м’ясо птиці, фрукти, хліб, яловичину, продукти переробки зернових, рибу та продукти з риби, макаронні вироби, сметану, масло.

При цьому на 0,2-0,1% подешевшали яйця, кисломолочна продукція, свинина.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,3%, в т.ч. на алкогольні напої – на 1,4%, тютюнові вироби – на 1,3%.

 Як повідомлялося раніше, комунальні тарифи за останній рік (в порівнянні з лютим минулого року) зросли на 18,6%. при цьому середні ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в Україні в лютому 2021 року знизилися на 1,8%.

В Україні різко подорожчали цукор, овочі та соняшникова олія: у чому причина

Як відзначають експерти, всі продукти харчування подорожчають у 2021 році на рівень інфляції. При цьому сильніше подорожчають соняшникова олія, хлібобулочні вироби та цукор.

Джерело: Народна Правда
загрузка...