Безкоштовна вакцинація проти коронавірусу: на українців у разі відмови від щеплення чекає покарання

Безкоштовна вакцинація проти коронавірусу: на українців у разі відмови від щеплення чекає покарання
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Українці, які хочуть безкоштовно вакцинуватися проти коронавірусу , не зможуть обирати виробника препарату. При цьому якщо людина відмовиться від якоїсь конкретної вакцини, вона втратить шанс на безкоштовну процедуру.

Про це попередив тренер мобільних бригад, сімейний лікар, завідувач кафедрою сімейної медицини та амбулаторної допомоги Ужгородського національного університету Павло Колесник, пише KP.UA.

Loading...

За його словами, зараз у світі налічується понад 100 вакцин проти COVID-19, які знаходяться на різній стадії розробки та апробації. З них тільки 4 дозволені Всесвітньою організацією охорони здоров’я для використання.

Медик пояснив, що регулювати, яка партія вакцин наступною прибуде в Україну, неможливо. Поки в країну завезли препарат AstraZeneca (CoviShield – виготовлений за технологією оксфордського бренду компанією Serum Institute в Індії). Також медик каже, що в квітні очікується поставка вакцини Pfizer / BioNTech.

“Яка вакцина зайде в країну в майбутньому, сьогодні не відомо. Іншими словами, вибрати собі вакцину неможливо – прищеплювати будуть тією, яка є в наявності для даної групи на конкретному етапі. І якщо, наприклад, людина відмовиться від вакцинації, то іншої можливості зробити щеплення безкоштовно в рамках державної програми протягом чотирьох зазначених етапів у неї вже не буде “, – сказав Колесник.

Напередодні стало відомо, що Україна схвалила китайську вакцину проти коронавірусу компанії Sinovac. Поставку першої партії препарату очікують в березні.

Як повідомлялося раніше, в Україні не зафіксовано важких випадків після вакцинації проти COVID-19 препаратом CoviShield.

 

Джерело: Народна Правда