Стало відомо, чому опалення для киян знову подорожчало

Стало відомо, чому опалення для киян знову подорожчало
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Цифри в платіжках киян істотно зросли і пов’язано це з погодою. Середньомісячна температура в Києві в лютому (у порівнянні з січнем) опустилася на 2,2 градуса. Саме через це вартість опалення в житлових будинках виросла в середньому на 2 грн за 1 кв. м (на 6%).

Про це повідомляє прес-служба КП “Київтеплоенерго”.

Як наголошується в повідомленні, обсяги споживання тепла безпосередньо залежать від температури повітря – відповідно до погоди регулюється температура теплоносія. Також ціна залежить від енергоефективності самого будинку.

Через зниження температури в лютому 2021 року вдома спожили на 6% більше тепла, ніж в січні цього року. А вартість опалення 1 кв. м в будинках, обладнаних приладами обліку, при незмінному тарифі 1654,41 грн / 1Гкал становить в середньому 35 грн / кв. м, тоді як в січні – близько 33 грн / кв. н.

“Якщо багатоквартирний будинок в Голосіївському районі в січні спожив 104,09 Гкал, то в лютому – 111,49 Гкал. Відповідно, споживання тепла квартирою з опалювальною площею 56,1 кв.м в січні склало 1,1407 Гкал, а в лютому – 1,2208 Гкал. При незмінному затвердженому тарифі мешканці цієї квартири в лютому сплатять на 132 грн більше (2019 грн проти 1887 грн у січні) “, – йдеться в повідомленні” Київтеплоенерго “.

Як повідомлялося раніше, терміни установки газових лічильників в квартирах українців перенесли на період з 2021-го до січня 2023 року. Чиновники запевняють, що лічильники в більшості випадків дозволять економити. Також українців попереджають, якщо вони відмовляться встановлювати прилад обліку, це можуть розцінити як порушення і перевести на граничні норми споживання.

Українці повинні заплатити податок на квартири і будинки – квитанції-повідомлення повинні прийти за адресою прописки до 1 липня. Податок потрібно заплатити протягом 2 місяців з моменту, як прийшла квитанція.

Джерело: Народна Правда