“Вагнергейт”: у Bellingcat відреагували на чутки навколо скандального фільму

”Вагнергейт”: у Bellingcat відреагували на чутки навколо скандального фільму
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Журналісти з Bellingcat закликають свою аудиторію вірити тільки офіційній інформації, яку публікують автори майбутнього розслідування “Вагнергейт” .

Про це написав засновник видання Еліот Хіггінс в своєму Twitter:

“Ходить багато чуток про майбутнє документальному фільмі “Вагнергейт”, але ви повинні слухати тільки те, що говорять про це члени команди Bellingcat. Крім цього, усе, що я зараз говорю, це “без коментарів”.

“Вагнергейт”: у Bellingcat відреагували на чутки навколо скандального фільму

Його заява з’явилася на тлі численних чуток, які розповсюджують в Україні. Наприклад, народний депутат Олексій Гончаренко повідомив, що знімальна група Bellingcat зараз знаходиться в Києві. При цьому він не зміг повідомити, що саме вони знімають.

У ЗМІ також була інформація про те, що начальник головного управління Міноборони Кирило Буданов нібито звернулися до глави британської розвідки з проханням перешкодити виходу фільму Bellingcat. “Дзеркало тижня” повідомляло , що оточення президента хвилює, як вони будуть представлені в матеріалі розслідувачів. Також в ОП нібито турбуються, чи встановлять журналісти факт зради і назвуть ім’я людини, яка “злила” дані про спільну операцію спецслужб України та США щодо затримання росіян.

Схожу заяву зробив журналіст Дмитро Гордон. За його словами, 15 березня буде озвучена якась важлива інформація, яка стане “історичною для України”.

Довідка:

У грудні 2020 року Bellingcat анонсувало розслідування про зрив масштабної спецоперації із затримання в Білорусі бійців російської “ПВК Вагнера”, які брали участь в бойових діях на Донбасі і воювали проти ЗСУ.

Раніше в СБУ заявляли, що відмовляються коментувати чутки про нібито причетність до операції із затримання членів ППК «Вагнера» в Мінську. В СБУ підкреслили, що жоден співробітник відомства не брав участі в розмовах бойовиків з вербувальником, які нібито зафіксовані на аудіозаписах.

Президент України Володимир Зеленський назвав рішення Мінська про передачу «вагнеровців» Росії несправедливим, неприйнятним в дружніх міждержавних відносинах. За його словами, наслідки цього рішення будуть катастрофічними.

Також повідомлялося, що журналіст Bellingcat Христо Грозєва опублікував дані про всі переміщення співробітників ФСБ, причетних до отруєння російського опозиціонера Олексія Навального.

 

 

Джерело: Народна Правда