Ворожіння на Масляну: як правильно гадати на млинцях

Наші пращури під час Масляної ворожили на багатство, кохання та навіть на стать майбутньої дитини

Ворожіння на Масляну: як правильно гадати на млинцях
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні відзначають Масляну – одне з найдавніших слов’янських свят, який символізує собою прихід весни, в давні часи це був період ворожінь.

Наші предки ворожили на протязі всієї Масляного тижня, проте найкращим днем для ворожінь вважалася субота, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Обозреватель.

Loading...

Ворожіння на млинцях на багатство

Ворожать на багатство під час смаження млинців. Для цього потрібно сказати: “Масляна прийшла, весну покликала. Печу млинці, хочу знати правду, якого достатку чекати в цьому році?” Потім потрібно налити тісто на сковороду і посмажити млинець. Пишний і рум’яний млинець обіцяє хороший достаток, блідий і тонкий – чекайте розтрати.

Ворожіння на любов

Всі дні Масленої тижня, крім неділі, дівчата ворожили на судженого. Для цього рушник вивішували на ніч на вулицю і просили прийти судженого витерти обличчя. Вранці перевіряли: якщо рушник був вологим, чекали весілля в цьому році.

Ворожіння на хвойних гілках

Хвойні або ялинові гілки потрібно розкласти на підлозі, а потім із закритими очима вибрати гілку. Густа і пишна – до багатого року. При цьому кількість шишок на гілці означала число майбутніх дітей. Незаміжнім дівчатам густа гілка обіцяла багатого і щедрого чоловіка.

Ворожіння на стать майбутньої дитини

Під час застілля жінки придивлялися, хто першим візьме млинець зі столу. Якщо чоловік – у господині народиться хлопчик, якщо жінка – дівчинка.

Ворожіння під час смаження млинців

Перший смажений млинець міг розкрити майбутнє. Так, рівні краї обіцяли незаміжньої дівчини щасливий шлюб, а нерівні – що її суджений змусить її плакати. Якщо перший млинець легко перевертався, це обіцяло швидке заміжжя, якщо ж прилипав – чекати нареченого ще три роки.

Якщо перший млинець виходив рум’яним, це обіцяло господині хороше здоров’я, блідий – хвороби, тонкий – до легкого року, товстий передрікав важкий рік. Якщо у заміжньої жінки перший млинець пригорає зсередини – чоловік буде вірним, по краях – чекати зради. А число дірочок в млинці означало кількість майбутніх дітей.

Раніше повідомлялося, що було прийнято робити в масляний тиждень. Наприклад, понедельник називався “зустрічнім”. У цей день весело і шумно зустрічали Масляну. Вівторок носив назву “залицяння”. Хлопці влаштувавши посиденьки, на яких обирали собі пару.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА робила підбірку красивих поздоровлень до свята Масляної.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...