Євросоюз підтримав санкції США проти Коломойського

Євросоюз підтримав санкції США проти Коломойського
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політика (на поддомене)

Офіційний Євросоюз підтримав рішення США щодо введення санкцій відносно українського олігарха Ігоря Коломойського.

Loading...

Відповідну заяву зробив представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики Петер Стано, повідомляє DW.

“ЄС підтримує рішення Сполучених Штатів ввести заборону на в’їзд для пана Коломойського за значні корупційні діяння під час його роботи як високопоставленого чиновника в українській владі”, – заявив Петер Стано.

Єврочиновник особливо наголосив на важливості координації з США політики в питаннях, в яких є спільні інтереси.

За словами Стано, під час останніх контактів між президентом США Джо Байденом і головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, а також за участю держсекретаря США Ентоні Блінкена в засіданні Ради ЄС із закордонних справ в лютому “ЄС і США підкреслили важливість тісної координації наших відповідних політик і заходів, зокрема по Східній Європі”.

Також Стано вказав на те, що в санкційних режимах Євросоюзу, які мають відношення до України, немає “критерію, що дозволяє накладати санкції на осіб, відповідальних за корупцію”.

Як ми вже розповідали раніше, в США вважають, що коли Коломойський очолював Дніпропетровську область з 2014 по 2015 рік, він був причетний до корупційних дій, які підривали верховенство права і довіру української громадськості до демократичних інститутів і процесів управління.

А у Зеленського відзначили, що «кожне справедливе рішення» в напрямку деолігархізації допомагає Україні «стати сильною і по-справжньому незалежною державою».

Джерело: Народна Правда