Свято 12 березня в Україні: прикмети, традиції та заборони

Іменини Арсеній, Василь, Микола, Сергій, Кіра, Марина

Свято 12 березня в Україні: прикмети, традиції та заборони
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

12 березня відзначається Всесвітній день нирки, Всесвітній день проти кібер-цензури, День посадки дерев у Китаї, а за народним календарем – Василь Капельник. Крім того, триває Масляна.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Василь Капельник

У цей день православна церква вшановує преподобного Василя Декаполита, сповідника. Наші пращури на Василя Капельника приносили до  будинку соснову гілку: вважалося, що вона очищає повітря і дає здоров’я всієї сім’ї.

Великий піст: як провести сім тижнів, календар харчування

Прикмети 12 березня

Якщо йшов дощ — літо мало бути добрим. Пращури у цей день спостерігали, як тануть круги навколо дерев: якщо краї крути — то і весна буде крута, якщо пологи — то і весна протяжна.

Церковний календар 2021: які релігійні свята відзначають у березні

Всесвітній день нирки

Всесвітній день нирки відзначається щорічно у другий четвер березня, починаючи з 2006 року. По суті, це глобальна інформаційно-освітня кампанія, спрямована на підвищення обізнаності про важливість наших нирок. За даними ВООЗ та Міжнародних нефрологічних організацій і товариств, число хворих з захворюваннями ниркової системи сьогодні складає близько 10% населення планети, і ця цифра, на жаль, зростає. У більшості випадків мова йде про важкі хронічні захворювання, які часто закінчуються летальним результатом, або про захворювання, які переходять в категорію хронічних.

Всесвітній день проти кібер-цензури заснували міжнародні організації «Репортери без кордонів» і «Міжнародна амністія».

День посадки дерев у Китаї

Весняне свято — День посадки дерев — офіційне свято в Китаї і Тайвані. Щорічно 12 березня, в день смерті революціонера Сунь Ятсена, в країні проводяться масові посадки зелених насаджень.

 

Джерело: Народна Правда