Третя хвиля коронавірусу в Україні: в НАН попереджають про національну катастрофу

Третя хвиля коронавірусу в Україні: в НАН попереджають про національну катастрофу
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

В Україні фіксують третю хвилю коронавірусу і пік захворюваності на COVID-19 припаде на початок квітня. Нова хвиля буде значно стрімкіше, ніж осіння, і може стати національною катастрофою.

Таку думку висловив лікар і вчений з Інституту біохімії НАН України Володимир Галицький, повідомляє НАН України.

Loading...

Галицький вважає, що весняна хвиля захворюваності триватиме до середини травня, а її пік припаде на початок квітня. При цьому добовий приріст нових підтверджених випадків коронавірусу може досягти позначки в 40 000, а число летальних випадків – 1 000.

“Інтенсивне проведення щеплень могло б перешкодити стрімкому розвитку епідемії в Україні. Щоб зірвати весняну хвилю захворюваності, в даний момент треба було б вакцинувати вже близько 50-70% населення, проте темпи вакцинації у нас, на жаль, дуже невисокі”, – підкреслив він.

Вчений радить українцям не їздити в громадському транспорті, не відвідувати масові заходи, спортзали, розважальні центри і заклади харчування, уникати необов’язкових контактів і носити респіратори зі ступенем захисту FFP3 і захисні окуляри. Крім того, по можливості – вакцинуватися.

“Наприкінці зими або на початку весни експресія основного вірусного рецептора – ACE2 – відновлюється та стрімко зростає, чим і обумовлене різке підвищення сприйнятливості до інфікування коронавірусом  у цей період – для гарантованої зустрічі віріонів із рецепторами на поверхні клітин альвеол легень стає потрібна у сотні разів менша кількість віріонів. Окрім того, коронавірус, реплікуючись у заражених клітинах, може встигнути інфікувати значну площу альвеолярного епітелію за час, протягом якого імунна система готує імунну відповідь. Що дуже важливо, стає можливим (і, скоріш за все, поширеним серед інфікованих осіб)  явище суперрозповсюдження – з великої площі сприйнятливого і зараженого епітелію легень виділяється величезна кількість нових віріонів, причому у вигляді аерозолю. Контакт із суперрозповсюджувачем практично неминуче гарантує інфікування, а без засобів індивідуального захисту така зустріч небезпечна зараженням відразу всього об’єму легень із відповідними наслідками. І взагалі, за умов гіперекспресії ACE2 для одномоментного зараження значного об’єму легень теж достатньо меншої кількості віріонів. Масивне вірусне ураження легень може спричинити вивільнення великої кількості медіаторів запалення – цитокіновий шторм. Таким чином, під час весняної хвилі легенева тканина стає первинним і основним об’єктом ураження в організмі (що не виключає й інших ускладнень). Відповідно, для весняної хвилі COVID-19 характерний стрімкий розвиток як наслідок суперсприйнятливості та суперрозповсюдження, значна кількість важких і летальних випадків”, – пояснив небезпеку вчений.

Як повідомлялося раніше, в Україні зафіксовано різкий стрибок смертності від COVID-19 – 10 березня померли 262 пацієнта.

Поставки вакцини проти COVID-19 американської компанії Pfizer в Україні очікуються в найближчі тижні. Партія вакцини може бути відправлена з території Евросоюзу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...