В українців можуть масово забрати пенсії: кому варто переживати

В українців можуть масово забрати пенсії: кому варто переживати
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Деяких українців можуть позбавити пенсії після спеціальної перевірки. Забрати виплати можуть через помилку в прізвищі, а також тривалий період, протягом якого пенсіонер не забирав гроші.

Про це йдеться в законі “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, пише “Обозреватель”.

Loading...

Так, пенсію можуть скасувати з наступних причин:

  • якщо є помилка у прізвищі;
  • якщо виплати отримали по фальшивих документах;
  • якщо якийсь час жили за кордоном;
  • якщо не отримували виплату 6 місяців;
  • якщо ви переселенець і змінили місце проживання.

У законі також йдеться про те, що пенсія припиняється на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.

Одночасно з цим в Міністерстві соціальної політики кажуть, що перевірку проводить не їхнє відомство, а після Міністерство фінансів надсилає свої рекомендації. Наприклад, скасувати стільки-то субсидій за такими-от адресами:

“У разі наявності помилки або невідповідності в базах даних ніхто скасовувати виплату не буде. Після верифікації проходить другий етап перевірки. Якщо знайшли якусь підозру або невідповідність, цю інформацію перевіряють, зіставляють і вже тільки після це приймають рішення”.

Як повідомлялося раніше, накопичувальну пенсійну систему хочуть впровадити в Україні в 2021 році – ті українці, які зараз працюють, будуть відкладати частину своєї зарплати на особистий рахунок. Розмір другої виплати в кращому випадку буде на 3% вище, ніж відкладена сума.

Також повідомлялося, що зарплати в Україні в 2021 році збираються підвищити своїм співробітникам 23% роботодавців.

Джерело: Народна Правда
Теги: