Ляшко попередив, українці можуть не розраховувати на вакцину Pfizer

Ляшко попередив, українці можуть не розраховувати на вакцину Pfizer
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Українцям не варто чекати вакцинації проти коронавірусу певною вакциною (наприклад, Pfizer), адже права вибору у нас не буде. Основні препарати, якими збираються вакцинувати громадян виробництва: AstraZeneca, Novavax і Sinovac.

Відповідну заяву в інтерв’ю виданню “Новое время” зробив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко:

“Чекати нічого не треба, оскільки права вибору немає. Це загальносвітова практика: приходить продукт, і саме управлінці разом з експертами вирішують, як цей продукт використовувати найбільш ефективно”.

Щодо вакцини Pfizer Ляшко нагадав, що у неї температура зберігання -70 градусів за Цельсієм, і після того як препарат виходить за межі цієї температури, він повинен бути використаний протягом п’яти днів:

“Найбільш оперативне використання – це або робота з мобільними бригадами, або прищепні центри для організованих колективів”.

“Ми розуміємо, що у нас буде певна кількість вакцини Pfizer, а головне постачання – це вакцини з температурою зберігання від 2 до 8 градусів за Цельсієм (AstraZeneca, Novavax, Sinovac), тому ми вибираємо платформу у вигляді пунктів щеплення, робимо все під таку температуру зберігання, є навчені медичні працівники. Вони якраз з такою температурою зберігання вакцин для рутинних щеплень працюють “, – пояснив він.

Нагадаємо, фармацевтична компанія AstraZeneca заявила , що не знайшла доказів утворення тромбів від їх вакцини. Як відомо, перші повідомлення про тромбах у людей, які отримали препарат AstraZeneca, надійшли з Австрії. Ряд європейських країн, включаючи Данію, призупинили її використання в очікуванні розслідування. Напередодні призупинила використання вакцини AstraZeneca Ірландія. Сталося це після нових повідомлень про тромбах у людей в Норвегії.

Напередодні у Всесвітній організації охорони здоров’я заявили , що переваги вакцини AstraZeneca як і раніше переважують її ризики. В організації вимагають продовжувати вакцинацію, відзначаючи, що в світі не виявлено жодної смерті саме від вакцини.

 

Джерело: Народна Правда