Постраждають усі: українцям змінять тариф на електроенергію

Постраждають усі: українцям змінять тариф на електроенергію
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Тариф на електроенергію в Україні з 1 квітня міняти не будуть. При цьому в уряді розглядають варіанти підвищення цін для тих, хто використовує більше 300-500 кВт*год електроенергії.

Про це повідомили джерела “Обозревателя” в уряді. Співрозмовники відзначили, вже переглянули з десяток варіантів. Поки зупинилися на такому:

Loading...
  • тариф на “ток” переглянуть в цьому році, але не в квітні;
  • торкнеться нововведення тільки тих, хто витрачає багато електроенергії;
  • тариф для них визначать влітку, ймовірно, мова йде про більш 2,5 грн за кВт год.

За словами співрозмовників, зараз розглядають механізм, який дозволить перерахувати ціни тільки для окремої категорії. Наприклад, тих, хто витрачає більше 500 кВт * год електроенергії на місяць. Офіційно таке рішення прокоментують так: стільки витрачають тільки ті, хто живе у великих будинках і квартирах, користується великою кількістю техніки і, мабуть, може дозволити собі платити повну вартість.

Але насправді постраждають і ті українці, які не оформляють субсидію, але використовують електричний котел. Взимку обсяги їх споживання можуть досягати і 1000 кВт год на місяць. Але це не через величезні площі або велику кількості техніки.

“Дуже складно пояснити людям, у яких дійсно немає грошей, чому вони не можуть платити 1,68 грн. Цей тариф не переглядали з 2017 року. Реальна вартість електроенергії вже мінімум на 30% вище. І то за умови, що всі будуть платити однакову вартість “, – розповідає співрозмовник в уряді.

Як повідомлялося раніше, українців, які не оплачують комуналку, можуть серйозно покарати . Зокрема до боржників може застосовуватися відповідальність у вигляді: стягнення пені, припинення надання комунальних послуг, виселення з житла і звернення стягнення на нерухомість.

Комунальні тарифи за останній рік (в порівнянні з лютим минулого року) зросли на 18,6%. при цьому середні ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в Україні в лютому 2021 року знизилися на 1,8%.

Тарифи на газ в Україні з 1 квітня стануть ринковими . Фіксовану ціну в 6,99 грн скасують, а постачальники будуть пропонувати різні тарифи.

 
 
 

Джерело: Народна Правда