У Тернопільській виконавчій службі підлеглі потерпають від булінгу з боку начальника – Андрія Хічія

У Тернопільській виконавчій службі підлеглі потерпають від булінгу з боку начальника – Андрія Хічія
Автор Желізняк Олександр в Новини/Публікації

Від систематичних образ та погроз щодо звільнення з роботи до сфабрикованих адміністративних протоколів про корупцію та обшуків по кабінетах – заступник начальника Південно-Західного управління Міністерства юстиції Андрій Хічій не надто перебірливий в методах аби лише прибрати з виконавчої служби працівників, котрі заважають йому й надалі незаконно збагачуватися.

Булінг та цькування у виконавчій службі були роками

Останнім часом у державі ведеться тотальна боротьба із булінгом .Від словесних цькувань та знущань може постраждати будь-яка людина. Гостро питання постає про булінг на робочому місці. Особливо таке явище практикують і більше того замовчують в державних органах, де від дій керівника можуть потерпати їхні підлеглі.

Нещодавно стало відомо про булінг в відомствах тернопільської державної виконавчої служби Південно-Західного управління Міністерства юстиції України. За словами працівників, терпіти знущання начальника та колег, які є його друзями стало просто не можливо. Хтось з із особливістю характеру , а саме моральним цькуванням на робочому місці з боку Андрія Хічія  стикнувся як тільки він став начальником виконавчої служби. А комусь довелося відчути усі тонкощі булінгу від начальства після того, як не змогли «вгодити керівництву».   

Один з тих, хто потерпає від такого явища – став заступник начальника Тернопільського районного відділу державної виконавчої служби Віталій Голуб’юк. Чоловік розповідає, у виконавчій службі працює більше 10-ти років. А от морального тиску зазнає останні 3 роки – від коли керівником служби став Хічій.

Кілька місяців начальник лише приглядався до роботи підлеглих, а потім розпочалося гоніння. 

У Тернопільській виконавчій службі підлеглі потерпають від булінгу з боку начальника – Андрія Хічія

Віталій Голуб’юк додає, що за 3 роки лише на нього одного за поданням Хічія склали понад 20 протоколів про порушення, протиправно відсторонили від роботи на 8 місяців.

Більше того, проводили багаторазові обшуки, в яких участь брали підлеглі і Хічій особисто,  численні надумані дисциплінарні провадження  за поданням керівника, протизаконно утворенні комісії, щодо перевірок за службовими записками Хічія, всупереч законодавству винесені довідки перевірок щодо порушень закону.

Нажаль, це не статистика роботи правоохоронних органів за рік і не сценарій кримінального серіалу, а пресинг стосовно Віталія Голуб’юка.

«Мене хочуть просто не законно звільнити. Провели негативне оцінювання за вказівкою керівництва, після якого будь-який службовець підлягає звільненню, повідкривали численні надумані дисциплінарні провадження. Причину вбачаю в тому, що я відмовлявся виконувати протиправні вказівки і ніколи про це не мовчав», – стверджує Віталій Голуб’юк.

Усі ці «покарання» і «провадження» є абсолютно надуманими, – говорить держслужбовець. Більше того Віталій розповідає, що такими методами керівництво намагається усунути працівників, котрі не виконують злочинних вказівок. За словами Голуб’юка, під час обшуків поліції Хічій особисто приїздить на місце події, аби проконтролювати чи правильно поліцейські проводять слідчі процедури і дає їм вказівки. Це видно з кількох відео, яке зняли на останньому такому обшуку. Хічій разом з правоохоронцями намагається усамітнитися і щось таємно їм повідомити – усе це під час слідства.

Натомість  зловживань з боку  Хічія є більше ніж. Це і безпідставне виключення певних осіб з реєстру боржників,  лобіювання не звертання про стягнення на майно боржників.   

Однак, для здійснення своєї протиправної діяльності його підлеглі в супереч законодавству змушені без обговорень виконувати його злочинні вказівки. Важко навіть уявити, від якого грошового потоку боїться відірватися Хічій, які його фінансові джерела стоять під загрозою, якщо він організовує та спонсорує комплекс негативних заходів щодо однієї людини.

Віталій Голуб’юк каже, що якби він знав лише на початках служби, що доведеться боротися з керівництвом за свою роботу і терпіти роками ці знущання, то б ніколи б не пішов працювати у виконавчу. Але зараз чоловік налаштований боротися до кінця. Адже, від морального пресингу потерпів не лише він. Його сім’я відчувала скруту, бо практично 7 місяців через відсторонення він не отримував зарплати. Більше того, його батько через переживання за сина переніс масивний інфаркт серця, став інвалідом і досі продовжує лікування. Віталій подав позов до суду, аби керівництво спростувало проти нього усі звинувачення.

Раніше у ЗМІ вже не одноразово висвітлювалися скандальні дії заступника начальника Південно-Західного управління Міністерства юстиції Хічія Андрія Мироновича, який очолює державну виконавчу службу у Тернопільській області. Ще до того як стати заступником укрупненого підрозділу виконавчої служби журналісти розповідали про численні корупційні схеми та злочини Хічія, які, чомусь, залишилися без належної уваги Міністерства юстиції України.

Щодо булінгу та незаконних вказівок і дій керівництва державної виконавчої служби у Тернопільській області готується звернення до Міністра юстиції України. Адвокати разом із представниками громадських організацій та журналістів проводять ряд розслідувань, щодо отриманих фактів і повідомлень.

Джерело: Народна Правда