В Україні рекордне число пацієнтів з COVID перевели на ШВЛ

В Україні рекордне число пацієнтів з COVID перевели на ШВЛ
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

В Україні стрімко зростає захворюваність на COVID-19 – за останній тиждень значно збільшилася кількість зайнятих ліжок інтенсивної терапії, але тривожніше те, що в країні задіяли рекордну кількість апаратів ШВЛ.

Про це в ході наради з президентом України Володимиром Зеленським повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Loading...

За його словами, пацієнти з COVID-19 заповнили вже майже половину ліжок (2212 з 4 694). Крім того, в країні задіяні 1 072 апаратів ШВЛ – рекордне число з початку пандемії.

“На Івано-Франківщині відбулася стабілізація ситуації з введенням червоного рівня епідемічної небезпеки, але поки область залишається в числі лідерів за кількістю активних хворих – 17 994. Найбільше їх у Києві – 44 600. Серед лідерів також Вінницька (15133) та Чернівецька (14220 ) області. Всього в Україні зараз 213 000 активних хворих “, – сказав він.

У свою чергу Зеленський зазначив, що людям важливо донести інформацію про необхідність вакцинації:

“Вакцина знижує ймовірність зараження на 76%. Так що шанси на зараження все одно залишаються. І тільки після другої дози створюється повний захист від цієї небезпеки. Тому ми не повинні забувати про маски навіть зараз, коли вакцинація вже йде”.

Як повідомлялося раніше, директор Інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України, академік Сергій Комісаренко вважає , що Україна накриває тільки друга хвиля COVID-19, а не третя, як вважає прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За прогнозом науковця, удар від нинішньої хвилі захворюваності може виявитися сильніше, ніж від попередньої.

Міністерство охорони здоров’я України оновило список зон карантину. В “помаранчевій” зоні знаходяться вже 11 регіонів.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...