Вакцинацію в Україні можуть “розігнати” до 10 млн доз на місяць: назвали умову

Вакцинацію в Україні можуть “розігнати” до 10 млн доз на місяць: назвали умову
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини/Соціальна правда

В Україні планують вийти на показник у 5 мільйонів щеплень проти COVID-19 на місяць. Крім того, потенційно цей показник може бути і вдвічі вище.

Loading...

Відповідну заяву зробив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає “Українська правда”.

За словами чиновника, на сьогоднішній день, йде поступове збільшення темпів вакцинації в межах окремо створених мобільних бригад і пунктів для щеплень. Ще більше розширити вакцинацію можуть, якщо зупинять виконання всіх рутинних щеплень.

“Ми готові за необхідності зупинити своїм рішенням проведення рутинної вакцинації на місяць-два, а ми можемо це зробити, то в такому випадку зможемо робити і 7, і 8, і 10 млн щеплень на місяць. Це потужності, які є сьогодні в системі охорони здоров’я”, – стверджує Ляшко.

Поточні потужності нібито розраховані на наявну кількість доз в Україні. Їх можна різко збільшувати, але це може привести до поганих наслідків. А темпи вакцинації на цьому етапі спочатку були заплановані не дуже швидкими.

“Нам потрібно було запустити вакцинацію, щоб не було зривів, щоб не допустити програмних помилок, які мали негативний інформаційний вплив на кампанію імунопрофілактики. Навіть якщо в квітні або в кінці березня привезуть 10 млн вакцин, то в квітні 10 млн не провакцинують через одну ключову річ: нам не потрібні програмні помилки, які призведуть до зриву кампанії імунопрофілактики”, – зазначив Ляшко.

Як ми вже розповідали раніше,в Україні з моменту старту кампанії з вакцинації населення проти COVID-19, було утилізовано приблизно 200 доз препарату Covishield.

Тим часом, Віктор Ляшко заразився коронавірусної інфекцією COVID-19. Деякий час назад, він отримав першу дозу вакцини Covishield.

Джерело: Народна Правда