Перестав ходити, говорити та їсти: лікарі рятують маленького українця після COVID-19

Перестав ходити, говорити та їсти: лікарі рятують маленького українця після COVID-19
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

У Вінницькій області медики намагаються врятувати 3-річного Павла Лутковського, який перестав ходити і говорити після перенесеного ще рік тому коронавірусу. 15 березня дитину знову госпіталізували, тому що він став задихатися. Лікарі відзначили, що у нього критично низька вага і пролежні.

Loading...

Хлопчика вже перевели на штучну вентиляцію, але краще йому не стало, йдеться в сюжеті ТСН.

“Ми самі не знаємо, звідки це могло взятися. Одного разу у дитини почалася задишка, на другий день підскочила температура і впав тиск”, – розповіла мама хлопчика Аліса Лутковська. Жінка постійно чергує в палаті біля сина.

У минулому році Павлик став першою дитиною в області, який захворів на COVID-19. Він пережив клінічну смерть, а потім два тижні перебував під крапельницями, не приходячи до тями. В результаті хлопчик поборов COVID, але перестав ходити, говорити і навіть їсти. Він пройшов кілька місяців реабілітації і тільки після цього став реагувати на рідних і брати іграшки.

Заступник директора департаменту охорони здоров’я у Вінницькій області Тетяна Бондаренко каже, що кожна реабілітація давала позитив: “Він місяць на реабілітації – позитив – виписують. Далі знову. Мамі пропонувалося тимчасово помістити його в центр реабілітації при будинку дитини. Вона відмовилася”.

Волонтери зібрали гроші, щоб хлопчика обстежили медики у Львові, але мати відмовилася, адже у неї крім Павлика є ще четверо дітей. Сім’я живе в селі в 100 кілометрах від лікарні. У сільраді відзначають, що на обліку жінка не перебуває.

У Борівській сільраді також відзначають, що в будинку цієї родини чисто і прибрано, а діти охайні і нагодовані.

“Мама хлопчика тримала на руках, постійно мірила йому тиск”, – розповіла працівник сільради Наталія Чорна.

За словами лікаря-реаніматолога Могилів-Подільської лікарні Олега Хухла, вага Павлика 13 кілограмів при нормі 18 кг:

“Він худий, можна сказати висушений. Причиною може бути те, що дитина хворіла декількох днів”.

Транспортувати хлопчика з лікарні вже не можна.

Напередодні міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив , що локдаун в Україні введуть за умови, що до 70% всіх областей опиняться в червоній зоні епідеміологічної небезпеки.

Вчені Інституту епідеміології ім. Громашевського зафіксували в Україні абсолютно новий штам коронавірусу. Інформація про «український штам» COVID-19 була передана до Всесвітньої організації охорони здоров’я. У нового штаму COVID-19 є ознаки британського вірусу і інші, які раніше не фіксували в ВООЗ.

 

Джерело: Народна Правда