У Росії виключили референдум щодо Криму і зробили тривожну заяву щодо Донбасу

У Росії виключили референдум щодо Криму і зробили тривожну заяву щодо Донбасу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Росія виключає можливість проведення нового референдуму про статус окупованого Криму. При цьому Кремль продовжить “захищати російськомовне населення” на Донбасі .

Таку заяву зробив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, передає ТАСС.

Пєсков черговий раз заявив, що “референдум”, який провели в Криму в 2014 році, був “законним з точки зору міжнародного права та українського законодавства”. Новий референдум Росія виключає:

“Це буде порушенням основного закону Російської Федерації. Оскільки мови про порушення основного закону РФ йти не може і не повинно, то подібну навіть евентуальну можливість такої постановки питання ми не обговорюємо”.

На питання про те, чи готова Росія завдати військового удару по підконтрольній Україні території при ескалації на Донбасі, він закликав орієнтуватися на офіційні заяви Кремля.

“Ви звертайте увагу на публікації в російських ЗМІ, але все-таки орієнтуйтеся на офіційні висловлювання і завжди виходьте з того, що Росії дуже важлива безпека людей Донбасу, які говорять російською мовою”, – підкреслив Пєсков.

Як повідомлялося раніше, влада анексованого Криму збираються подати в суд на Україну через водної блокади, а сума позову може скласти 10-20 трлн рублів (136,75 – 273,5 млрд доларів).

У МЗС Росії заявили , що участь будь-яких країн і організацій в ініціативі «Кримська платформа» будуть розцінюватися недружній щодо РФ крок, і як «пряме посягання на її територіальну цілісність».

Джерело: Народна Правда