“Затягують конфлікт”: у Росії скандально прокоментували мирний план Києва щодо Донбасу

”Затягують конфлікт”: у Росії скандально прокоментували мирний план Києва щодо Донбасу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У Києва немає нового мирного плану з врегулювання ситуації на Донбасі , – таку скандальну заяву зробив заступник голови адміністрації президента Росії Дмитро Козак.

В інтерв’ю російським ЗМІ Козак заявив, що Україна просто намагається затягнути конфлікт, мирний план він назвав міфом, пише “Обозреватель” з посиланням на “Інтерфакс-Україна”.

“Щодо” нового мирного плану “. На столі переговорів його немає. Це черговий міф. У всякому разі, про що йде мова, ніхто з учасників” мінського “і” нормандського “форматів не знає”, – висловився він.

Козак стверджує, що 8 лютого представники Німеччини і Франції зробили чергову спробу погодити “компромісний проект” рекомендацій “нормандського формату” для Тристоронньої контактної групи з метою підготовки там так званої дорожньої карти по всеосяжного політичного врегулювання конфлікту відповідно до Мінській угоді.

“Представлений проект є надмірно” компромісним “в тому сенсі, що його обтічні положення викличуть нові нерозв’язні суперечності в контактній групі”, – заявив він.

Козак наголошує, 16 лютого Росія направила всім учасникам переговорів уточнюючі поправки, а Києву запропонувала представити свої пропозиції до франко-німецькому проекту і викласти позицію щодо російських поправок:

“З тих пір українські колеги зберігають багатозначне мовчання … Все дії Києва свідчать про намір затягнути, заморозити конфлікт. Не випадково почали говорити про якусь” стіні Донбасу “. Розкручується версія і про бажання Росії” впровадити отруєну пігулку Донбасу в здорове політичне тіло України “.

Окремо російський політик звинуватив Україну в небажанні вести діалог з представниками ОРДЛО і загостренні ситуації на Донбасі.

Раніше глава Офісу президента Андрій Єрмак заявляв , що план мирного врегулювання ситуації на Донбасі, який підготували Україна і її західні партнери, готовий і чекає, коли Росія схвалить його, або відкрито заявить, що не хоче миру.

Тим часом перший «прем’єр-міністр ДНР», глава «Союзу добровольців Донбасу» Олександр Бородай намір балотуватися в депутати Держдуми Російської Федерації.

А ватажок терористів «ДНР» Денис Пушилін погрожує атакувати позиції Збройних сил України на Донбасі.

 

Джерело: Народна Правда