Свято 19 березня в Україні: заборони, прикмети, традиції

Іменини Аркадій, Костянтин, Максим, Федір, Юліан, Олена, Марфа

Свято 19 березня в Україні: заборони, прикмети, традиції
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

19 березня відзначаються Костянтинові кола за народним календарем, а у західних християн День святого Йосипа.  Також  триває Великий піст.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Костянтинові кола

Костянтин — один з 42 мучеників, пам’ять яких відзначається в цей день. За переказами, всі вони були знатними жителями міста Аммореї. Сарацини забрали їх у полон, катуваннями намагалися примусити їх змінити віру, а потім, не домігшись свого, відрубали голови.

На Русі в цей день вважалося за необхідне витоптати сніг навколо колодязів, щоб у них не стікала брудна вода. Для цього їх обходили колами. Перше коло попсувало іменинник — хлопчик на ім’я Костянтин.

Церковний календар 2021: які релігійні свята відзначають у березні

День святого Йосипа у західних християн

19 березня католицька церква шанувати пам’ять святого Йосипа, обручника Пресвятої Діви Марії.

У деяких країнах День святого Йосипа (Feast of St. Joseph) є офіційним загальнонародним святом, у деяких країнах у цей день вшановують батьків, наприклад, в Іспанії та Італії. Крім того, святого Йосипа вважають покровителем Бельгії.

Прикмети на 19 березня

  • 19 березня вважають тим днем, коли з вирію повертаються лелеки, тому офіційно починається весна і приходить тепло.
  • Відповідно до повір’я, у цей день потрібно дуже дбайливо ставитися до води: раніше освячували колодязь і масово відвідували лазні, а також втоптували сніг біля колодязів, щоб вода була смачніше.

Джерело: Народна Правда