Українці можуть повернути назад частину податків: як це зробити

Українці можуть повернути назад частину податків: як це зробити
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українці, які працюють за наймом, можуть повернути частину сплачених податків назад – це передбачає Податковий кодекс. Гроші повертають безпосередньо працівнику, на його банківську картку.

Податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат фізичної особи на товари і послуги, визначені цим кодексом, на яку дозволяється зменшити оподаткування його зарплати.

“Сегодня” пише, за які покупки можна повернути гроші.

Список витрат, за які можна отримати податкову знижку, в Україні досить скромний, в порівнянні з багатьма іншими державами.

На які товари і послуги поширюється податкова знижка:

  • Відсотки за іпотечним кредитом.
  • Благодійні пожертви або внески на користь неприбуткових організацій, покупка майна для таких організацій (але повернуть не більше 4% від загальної суми доходів за звітний рік).
  • Внески на користь українських навчальних закладів усіх типів (дошкільних, позашкільних, вищих і т. Д.), Якщо оплачувалася навчання самого платника податків та / або членів його сім’ї першого ступеня споріднення, тобто чоловіка, дітей, батьків.
  • Оплата лікування в медустановах самого платника податків або членів його сім’ї першого ступеня споріднення. Також в цю статтю входять витрати на придбання ліків та виробів медичного призначення. Однак податкова пільга не поширюється на оплату послуг косметологів, на протезування зубів з використанням дорогоцінних металів, порцеляни та гальванопластики, на аборти (за винятком тих, що проводяться за медичними показаннями або якщо вагітність стала наслідком зґвалтування), на операції зі зміни статі, на лікування венеричних захворювань, лікування тютюнової чи алкогольної залежності.
  • Страхові платежі за договорами довгострокового страхування життя, внески до недержавних пенсійних фондів чи на пенсійний депозит в банку і ін. Від суми внесків на рахунки людини, який звернувся за податковою пільгою, повертають 18%, від сум, сплачених на ім’я членів його сім’ї першого ступеня спорідненості, – 9%.
  • Оплата допоміжних репродуктивних технологій – на суму, що не перевищує однієї третини зарплати людини за рік.
  • Оплата вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням.
  • Сума витрат на переобладнання автомобіля для роботи на газу або біопаливі.
  • Оплата витрат на будівництво (придбання) доступного житла, в тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту за програмою доступного житла та відсотків по ньому.
  • Для внутрішньо переміщених осіб – сума оренди житла, якщо вони не отримують інших бюджетних виплат для компенсації проживання. Максимальна сума компенсації для переселенців – 30 мінімальних зарплат на рік (за 2020 рік – 141 690 грн).

Як отримати податкову знижку
Розрахунок податкової знижки та виплати відбуваються раз на рік – за результатами минулого року. Наприклад, якщо звернутися в податкову в 2021 році, можна отримати податкову знижку за покупки, зроблені в 2020 році.

Щоб заявити своє право на податкову знижку, людина повинна подати до податкової служби податкову декларацію та документи, що підтверджують витрати саме на ті цілі, які перераховані вище. Це можуть бути копії квитанцій, фіскальних або товарних чеків, договорів – будь-якого документа, в якому вказані сума і дата покупки, а також ім’я або назва продавця і покупця. У тому числі це може бути електронний документ.

Термін подачі податкових декларацій держслужбовцями та представниками бізнесу за минулий рік – до 1 квітня. Однак на фізосіб, які хочуть отримати податкову знижку, це обмеження не поширюється. Вони можуть подавати документи на знижку протягом усього року, до 31 грудня.

При цьому важливо пам’ятати, що право на податкову знижку діє всього рік. Тобто гроші за витрати, понесені в 2020 році, повернуть тільки в тому випадку, якщо ви звернетеся до податкової в 2021-м. Якщо ж звернутися у 2022-му, можна буде повернути гроші за платежі, зроблені вже в 2021-му.

На жаль, в Україні досить слабо розвинені послуги податкових консультантів для фізосіб, так що потрібно оформляти всі документи самостійно. Зробити це можна на порталі електронних послуг Державної податкової служби України – cabinet.tax.gov.ua.

Для отримання податкової знижки потрібно буде заповнити декларацію, а в ній вказати розмір доходів і сплачених податків за минулий рік. Ці дані можна запросити у бухгалтера свого підприємства, в самій податковій через свій особистий кабінет або на порталі електронних послуг Пенсійного фонду. Бланк декларації теж можна знайти в особистому кабінеті платника податків. Там же, до речі, розміщені та інструкції щодо заповнення документів і порядок дій.

В Україні хочуть змінити порядок надання житлових субсидій населенню. Міністерство соціальної політики пропонує скасувати субсидії в натуральній формі.

Хакери атакують карткові рахунки клієнтів ПУМБ і інших українських банків. З рахунків людей зникають гроші. Постраждали жителі Києва, Запоріжжя, Харкова, Бердянська, Краматорська, Маріуполя.

Джерело: Народна Правда