ЄС почне автоматично видавати дозволи на в’їзд для громадян України до кінця 2021 року

ЄС почне автоматично видавати дозволи на в’їзд для громадян України до кінця 2021 року
Автор Марія Петренко в Закордонна правда/Новини/Соціальна правда

Рада ЄС та представники Європарламенту попередньо узгодили правила підключення до баз даних нової системи автоматичної видачі дозволів на в’їзд для безвізових мандрівників

Loading...

Подробиці повідомляє Інтерфакс.

“Ухвалення цих правил стане останнім законодавчим кроком, необхідним для запуску системи ETIAS, яка, як очікується, почне діяти до 2022 року”, – відзначили в Раді ЄС.

ETIAS – це нова європейська система інформації і дозволів. Вона буде застосовуватися до громадян третіх країн, які мають право на безвізовий в’їзд в ЄС, але яким потрібно буде отримувати попередній дозвіл на в’їзд через онлайн-заявку.

Так, на поточний момент – це громадяни України, Молдови або Грузії.

Інформація, представлена в заявці, буде автоматично звірятися з базами даних ЄС і відповідними базами даних Інтерполу, щоб визначити, чи є підстави для відмови у в’їзді.

Якщо не виявлено збігів або елементів, які потребують подальшого аналізу, то дозвіл на поїздку буде видано автоматично і відразу. Дозвіл буде діяти протягом трьох років або до закінчення терміну дії паспорта, зареєстрованого при подачі заяви.

Кожна така заява обійдеться в 7 євро.

Попередньо узгоджені правила дозволять центральній системі ETIAS забезпечити підключення до Шенгенської інформаційної системи (SIS), Візової інформаційної системи ЄС (VIS), системі в’їзду-виїзду (EES), дактилоскопічної бази Eurodac, бази даних про судимість громадян третіх країн (ECRIS-TCN), а також до баз даних Європолу та Інтерполу.

Як ми вже розповідали раніше, українцям не варто в цьому році розраховувати на поїздки до Європи, туристичний ринок вже орієнтується на такі країни як Туреччина, Болгарія, Хорватія, Чорногорія, Єгипет і Грузія.

А також, Єврокомісія затвердила концепцію «цифрового зеленого сертифікату» , який планується ввести в усіх країнах Євросоюзу до середини червня.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...