Вимога COVAX: чому в Україні з виробників COVID-вакцин знімуть відповідальність

Вимога COVAX: чому в Україні з виробників COVID-вакцин знімуть відповідальність
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який може звільнити виробників вакцин / власника реєстраційного посвідчення від цивільної відповідальності за будь-які наслідки щеплень . Міністр охорони здоров’я Максим Степанов говорить, що це необхідно для отримання Україною певних видів вакцин за механізмом COVAX.

Таку заяву він зробив в ході години запитань до уряду у Верховній Раді.

“Ми цю відповідальність беремо на себе. Чи не виробник відповідає, а буде відповідати Україна … Без ухвалення цього законопроекту нам будуть недоступні деякі види вакцин. У чому ж відповідальність? Перш за все в компенсації заподіяної шкоди, якщо таке станеться в процесі вакцинації”, – підкреслив міністр.

Раніше Степанов заявив , що Україна зробить обов’язковою умовою для в’їзду в країну негативний ПЛР-тест на коронавірус. Він повинен бути зроблений за 48 годин до в’їзду в державу.

А міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив , що приїзд паломників з Ізраїлю до Умані на святкування Рош ха-Шана буде можливий при наявності документів, які підтвердять вакцинацію від коронавируса – COVID-паспорта.

Джерело: Народна Правда