Хворе горло і нежить: медики назвали нові симптоми COVID-19

Хворе горло і нежить: медики назвали нові симптоми COVID-19
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини/Правда про здоров'я

Українські лікарі почали відзначати, що COVID-19 майже “знищив” інші простудні захворювання, при цьому симптоми самого вірусу почали змінюватися.

Про це з ообщается в матеріалі ТСН.

Так, лікар-пульмонолог Світлана Гук повідомила, що COVID-19 почав домінувати в мікробіологічному світі і грипу зараз майже немає. Інфікованих коронавірусом зараз трохи менше, ніж восени, але в лікарні пацієнти стали потрапляти майже в три рази частіше.

“На кожного медика навантаження збільшилася в кілька разів. Це не в 2 рази, це в 10. Ми тут просто як на війні. Ми вже на межі, а розвивається кожен день все гірше і гірше ситуація і ми не знаємо, що буде далі” , – стверджує керівник центру терапії лікарні швидкої допомоги березня Сайко.

Медики кажуть, що відсутність нюху і смаку вже не є основною ознакою коронавірусної інфекції.

“Починається біль у горлі. Я не спостерігала цього на початку. Знову-таки, не кожен. І більше пацієнтів з активною нежиттю. Знову ж таки, це те, чого на початку, десь серпень, вересень, ми говорили, якщо у людини активна нежить, то це не ковід. Зараз таких пацієнтів більше. Звісно ж, що це якийсь просто простуда, а це по ПЛР і за аналізом крові ми бачимо все ж, це він”, – пояснює Світлана Гук.

Крім того, медики відзначають, що вікові категорії пацієнтів з коронавірусом стали інші – тепер в зоні ризику всі українці від 30 років.

“Якщо раніше я рекомендувала своїм амбулаторним пацієнтам десь на 5-6 день здавати аналізи, тепер уже в день 3-4 я бачу яскраві зміни, які вимагають втручань. Події розвиваються швидше, ніж у попередній раз”, – резюмує медик.

Як ми вже розповідали раніше, в Харкові 21 березня пройшов Хресний хід від Свято-Благовіщенського кафедрального собору до Свято-Покровського чоловічого монастиря. У заході взяли участь тисячі людей, при цьому в місті складається загрозлива ситуація з COVID-19.

Також стало відомо, що українцям будуть виплачувати компенсацію за небезпечні побічні ефекти, які виникають при вакцинації від COVID-19.

Джерело: Народна Правда