Ситуація з COVID-19 загрозлива і пік захворюваності настане через місяць – НАН

Ситуація з COVID-19 загрозлива і пік захворюваності настане через місяць – НАН
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Ситуація з COVID-19 в Україні загрозлива. Уряд повинен ввести більш суворі обмеження, навіть оголосити локдаун, не чекаючи піку захворюваності, який буде через місяць.

Таку заяву зробив академік НАН і НАМН України, доктор біологічних наук, голова Комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО Сергій Комісаренко, пише “Обозреватель”.

“Я вважаю, що ситуація загрозлива. Ми повинні мати чітку державну позицію з цього приводу. Введення більш суворих норм карантину, навіть і локдауна, має бути на початку збільшення кількості інфікування людей на початку збільшення поширення інфекції. Пік буде, думаю, не раніше, ніж через місяць, може навіть і пізніше. Але цей максимум може бути дуже високим, або помірним. Зараз ми робимо все для того, щоб кількість людей, які будуть інфіковані і захворіють, було якомога менше “, – сказав він.

Комісаренко також додав, нові штами COVID-19 поширюються швидше “класичного варіанту”, що був раніше:

“Ми з вами є свідками того, що вже є нові варіанти вірусу, які більш агресивні і контагіозні, швидше поширюються. Крім того, є свідчення клініцистів, що і перебіг захворювання спостерігається більш важкий, ніж раніше. Зараз в країні склалася ситуація, що практично у всіх областях рано чи пізно буде збільшення кількості інфікованих. Тоді може бути велике навантаження на систему охорони здоров’я “.

Комітет Всесвітньої організації охорони здоров’я з безпеки вакцин знову заявив, що користь вакцини AstraZeneca переважує ризики. Однак державам рекомендували продовжувати моніторити повідомлення про можливі побічні ефекти.

Народний депутат від групи «За майбутнє» Анна Скороход втретє з початку пандемії заразилася COVID-19. Попередні зараження коронавірусів відбулися навесні 2020 року.

Джерело: Народна Правда
Теги: