В Україні стартує другий етап вакцинації проти коронавірусу: кому робитимуть щеплення

В Україні стартує другий етап вакцинації проти коронавірусу: кому робитимуть щеплення
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов оголосив в Україні другий етап вакцинації, він стартує 22 березня.

За його словами, до прищеплювальної кампанії крім мобільних бригад залучать ще 565 пунктів щеплень.

Вакцинуватимуть людей з дуже високим ризиком інфікування – сімейних лікарів. З прибуттям нових вакцин прищеплювати почнуть і працівників соціальної сфери, громадського здоров’я та людей старше 80 років (з 29-30 березня).

Відзначимо, перший етап вакцинації передбачав добровільні щеплення медпрацівників, які працюють з COVID-хворими, персонал будинків для людей літнього віку, а також військових на фронті.

Додамо, за тиждень (15-21 березня) в Україні прищепили 57 870 осіб. Всього з початку вакцинації щеплено 111 025 осіб. Тільки 1 людина отримала другу дозу щеплення.

Академік НАН і НАМН України, доктор біологічних наук, голова Комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО Сергій Комісаренко раніше заявив , що ситуація з COVID-19 в Україні загрозлива. Уряд повинен ввести більш суворі обмеження, навіть оголосити локдаун, не чекаючи піку захворюваності, який буде через місяць.

Комітет Всесвітньої організації охорони здоров’я з безпеки вакцин знову заявив, що користь вакцини AstraZeneca переважує ризики. Однак державам рекомендували продовжувати моніторити повідомлення про можливі побічні ефекти.

 

Джерело: Народна Правда