“Я в лікарні з COVID”: в Україні працює нова схема шахраїв

”Я в лікарні з COVID”: в Україні працює нова схема шахраїв
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Шахраї в Україні придумали нову схему збагачення – дзвонять людям, представляючись їх далекими родичами, і просять гроші на лікування COVID-19 .

Loading...

Однією з жертв ледь не стала мешканка Київської області – Людмила. За її словами, їй зателефонував “двоюрідний брат”.

“Я в останній раз свого родича бачила років десять тому. Він сам зі сходу, давно працював в Росії. Словом, ми не зустрічалися і не чули один одного давно. І тут лунає дзвінок і чоловічий голос каже, що це Саша. Хоча голос був і не схожий, та й ні слова українською мовою він не сказав, хоча родом з україномовної родини, я на це якось не звернула уваги. Просто зазначила про себе. Хіба мало люди змінюються “, – розповіла жінка” Обозревателю ” .

За словами “родича”, він зараз в Києві та знаходиться з COVID-19 в лікарні. При цьому він зміг назвати в якій саме лікарні знаходиться, зазначивши лише, що забрала його швидка з Троєщини. Спочатку він попросив поповнити йому мобільний телефон на 80 грн. Потім попросив скинути ще, адже пакет коштує 150 грн.

Далі “родич” зізнався, що йому потрібна допомога в лікуванні, адже на ліки в день йде 800-1000 гривень, а він вже п’ятий день в лікарні.

Оскільки, він не назвав номер лікарні, жінка почала обдзвонювати “швидкі”:

“Подзвонила в швидку, там по його прізвища ніяких даних не було, ніхто його з Троєщини нікуди не відвозив. Хіба мало, думаю. Стала з’ясовувати в лікарнях, сказали, що на Троєщині ковідних медичних установ немає. Дзвоніть в лікарню №8 або №3 . Я обдзвонила практично всі. і тут зі мною зв’язався син і сказав: “Мама, відбій, це шахрай”. Він просто погуглити номер мобільного і тут же виявив інформацію, що ця людина вже не раз розводив людей “.

У поліцію жінка звертатися не стала, адже сума невелика.

Видання зазначає, що це не перший випадок. Раніше користувачі соцмереж повідомляли, що шахраї телефонували ночами і говорили, що ваш родич в біді, несіть гроші, навіть представлялися лікарями.

Адвокат Іван Ліберман каже, що як тільки вам подзвонив родич або лікар і повідомив, що комусь потрібна ваша допомога, не поспішайте віддавати гроші. У разі, якщо ви все-таки поквапилися за допомогою, а потім зрозуміли, що вас обдурили, потрібно звернутися в поліцію. Адвокат наголошує, що краще відразу писати заяву в управління або відділення кіберполіції:

“Швидше за все, звичайна поліція вашою справою займатися не буде. Їм не цікава сума в 200 грн і навіть в 20 тисяч. А ось кіберполіція зобов’язана цим зайнятися. Часто такі справи розслідуються і доходять до суду”.

Комітет Всесвітньої організації охорони здоров’я з безпеки вакцин знову заявив, що користь вакцини AstraZeneca переважує ризики. Однак державам рекомендували продовжувати моніторити повідомлення про можливі побічні ефекти.

Народний депутат від групи «За майбутнє» Анна Скороход втретє з початку пандемії заразилася COVID-19. Попередні зараження коронавірусів відбулися навесні 2020 року.

 

Джерело: Народна Правда