Безсимптомного перебігу хвороби більше немає: чим небезпечний британський штам коронавірусу

Безсимптомного перебігу хвороби більше немає: чим небезпечний британський штам коронавірусу
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Ситуація з COVID-19 в Україні погіршилася через циркуляцію британського штаму коронавірусу.

Loading...

За словами міністра охорони здоров’я України Максима Степанова, цей “мутант” вірусу в три рази заразніший, більш агресивний і вражає молодих людей:

“Це означає, що кількість хворих стрімко зростає. У штаму короткий інкубаційний період – три дні. Хвороба поширюється дуже швидко”.

Чим небезпечний британський штам коронавірусу:

  • Для цього штаму характерний важкий перебіг хвороби.
  • Вірус почав вражати молодих людей, зокрема від 30 до 40 років.
  • Безсимптомного перебігу хвороби майже не фіксують.
  • Крім органів дихання, вірус вражає слизові нирки і навіть центральну нервову систему, також печінку.
  • Зросли ризики постковідного синдрому.

“Тобто люди, які перехворіли на COVID-19, повинні потім протягом 3-6 місяців проходити реабілітацію, по суті справи лікуватися, і кількість цих людей становить до 70%”, – зазначив Степанов.

Він також додав, що були випадки, коли хворі британським штамом вмирали від фізичної відсутності необхідності дихати, хоча були при цьому в свідомості.

Як повідомив раніше, народний депутат від партії «Слуга народу» Дмитро Гурін вважає, що лікарів, які відмовилися від вакцинації препаратом CoviShield, потрібно звільняти.

Лікар-пульмонолог Світлана Гук повідомила, що COVID-19 почав домінувати в мікробіологічному світі і грипу зараз майже немає. Інфікованих коронавірусом зараз трохи менше, ніж восени, але тяжкість захворювання зросла в рази. І в лікарні пацієнти стали потрапляти майже в три рази частіше.

Ведучий інфекціоніст Міністерства охорони здоров’я Ольга Голубовська повідомила, що в Україні спостерігається критичне домінування важких і дуже важких форм захворювання COVID-19. На сьогоднішній день госпіталізують пацієнтів, у більшості з них – важка форма.

 

Джерело: Народна Правда